Android 5.0 Ve 5.1 Wireless Problemi Çözümü

tarafından
2220
Android 5.0 Ve 5.1 Wireless Problemi Çözümü

Her işletim sistemine sahip olan güncellemeler de bulunduğu gibi Android üzerinde bulunan güncellemeler de sorunlar yaşanmaktadır. Android 5 sahip olan sistemler de güncellemeler bulunduğundan dolayı eski modele sahip olan cihazlarda böyle sorunlar ile karşı karşıya gelinmektedir. Cihazlarda en büyük sorunlardan bir tanesi ise Wireless stabilite ve performans sorunları ile çıkmaktadır. Android 5.0 ve 5.1 wireless problemi çözümü olarak ilk yapılması gereken işlem, Android cihazlarını ve wifi modemlerini tekrardan yenileyerek yeniden başlatılmalıdır.

 

Diğer bir yapılması gereken işlem ise Wi-fi bağlantılarının değiştirilmesi gereklidir. İlk olarak 5GHz wifi ağına bağlanıyor iseniz 2.4 bandını değiştirerek otomatik frekanslarından seçmeniz gereklidir. Otomatik frekanslarına bağlanılmalıdır. Fakat sorun aynı şekilde çözülmez ise klasik band seçeneğine bağlayabilirsiniz. Yani 2.4GHz seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra sorunlara yapılması gereken bir diğer işlem ise wifi bağlantılarını temizlemeniz gerekli ve tekrar eklemeniz gereklidir. Bu yöntemler sorunlara çözüm bulmazsa kablosuz bağlantılarda bulunan tüm eklentiler silinmelidir. Daha sonra tekrardan yüklenmelidir. Bu işlemler oluşmuş sorunlara karşı çözümler üretebilmektedir.

 

Bir diğer işlem ise bağlı olduğunuz ağın üzerine basılı tuttuktan hemen sonra orada bulunan ‘ağı unut’ seçeneğine basarak ortadan kaldırabilirsiniz. Bunlardan hemen sonra ise Wireless ağı aramayı kapatın ve bir dakika süre ile tekrar açabilirsiniz. Ancak Android cihazlarınız ile Wifiye bağlanamıyor iseniz DNS ayarlarını değiştirmeniz yararlı olacaktır. Bu önerilen işlemler sorunlara yararlı olmuyorsa bir diğer yapacağınız işlem ise son çare olarak cihazınızın fabrika ayarlarını yenileyebilirsiniz. Cihazlara fabrika ayarlarına geri dönmek Android 5 yüklemelerini silmeyecektir.