Android Bellek Dolu Çözümü

tarafından
1627
Android Bellek Dolu Çözümü

Android kullanan kullanıcıların sık sık karşılaştığı bir sorun haline gelmektedir. Bellek dolu sorunları bir anda bildirim panellerinde oluşmaktadır. Bellek dolu göstergesi sebebi ile pek çok uygulamaları indirmez ve sürekli olarak kasmalar gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Android: bellek nerdeyse dolu sorunu çözümü gibi sorunlarından nasıl kurtulabiliriz? Gibi sorular ile sürekli karşı karşıya gelinmektedir.

Bir diğer sebep ise bellek dolu olma sebebi ile açtığı sistemde fotoğrafların ve müzik dosyaların silinmesi gibi sorunlarda açmaktadır. Bu gibi sorunlardan pek çok programlar ile bellek dolu sorunlarından kurtulabilir. Fakat daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde olabilmesi için manuel hale getirmeniz daha yararlı olmaktadır.

İlk öncelikle sorunlarla karşı karşıya gelen kişilerin, görev yöneticilerine girerek daha sonra ise istediğiniz uygulamaları seçtikten sonra, SD kartına taşıyarak ya da bunun yerine ön belleği sildikten sonra sistemlerde yeterli alanlar sağlayabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yaparken mutlaka dikkatli olunması çok önemlidir. İlk olarak en çok kullanmış olduğunuz uygulamaları birçok veri birikimlerini temizlemeye başlamalısınız. Android sistemine sahip olan kullanıcılar bu sorunları çok yaşamaktadır.

Bazı sistemlerin yeterli bellekleri olmadığı nedeni ile bu sorunlar daha fazla ortaya çıkmaktadır. Ancak o sisteme sahip olan kullanıcıların SD kullanması şart olmaktadır. Aksi takdirde sürekli olarak bellek dolu bildirimleri gelir ve bu nedenle bir çok uygulamayı silmek zorunda kalır. Bellek dolu bildirimleri geldikten sonra ise sistemlerin sürekli kasmasına ve yavaşlamasına neden olacaktır. Bu sorunlardan kurtulabilmek için kullanıcıların önlemler alınması şart olmaktadır.