Android Telefondan Televizyona Görüntü Aktarmanın En Kolay Yolu

tarafından
5549
Android Telefondan Televizyona Görüntü Aktarmanın En Kolay Yolu

Telefonları gelişmesiyle birlikte artık telefonlar televizyon işlevi de yapmaktadır. Zaman zaman yine televizyonlarla telefonlar birbirine bağlanabilmektedir. İlk önceleri televizyonlar ve bilgisayarlar birbirine bağlanıyordu. Artık telefonlarda kolayca bir kaç adımla televizyona aktarılarak telefonlardaki dosyaların televizyona aktarmış olursunuz. Özellikle herkesin merak ettiği şeylerden birisi de android telefondan televizyona görüntü aktarmak nasıl gerçekleştirilir. Bu yazıda android telefondan televizyona görüntü aktarmanın yolu basit bir dille anlatılacaktır. Birçok yerde ekstra cihazlar kullanılarak aktarım yapılası anlatılır. Burada herkesin sıfır maliyetle yapabileceği bir yöntem anlatılacaktır.

 

Öncelikle android telefonun orijinal şarj cihazı işinizi görecektir. Şarjın baş kısmını öncelikle çıkartın. sonra şarj yerini yine telefonunun şarjının dolduğu yerine normal takın. Diğer ucunu ise bu usb girişi şeklinde kalınlıktaki kısımdır. Televizyonun arka kısmında mutlaka USB girişi sağlanan bir bölge olması gerekmektedir. Şarj kablosunun diğer ucunu da buraya takın artık cihaz televizyonunuza bağlanmış olacaktır. sonrasında ise televizyonunuzun kumandasını alarak menüden giriş yapınız. burada birçok başlık önünüze çıkacaktır. Usb girişi yazan kısma bastığınız zaman dosyalarınız direkt önünüze çıkacaktır.

 

Bu kolay yöntem ile görüntüleri aktarmış olacaksınız. Görüntülerin yanı sıra videoları da aktarmış olursunuz. Böylece kolay bir yöntemle işinizi halletmiş olusunuz. Dilediğiniz dosyaya girerek mp3 dosyalarını bile açabilirsiniz. Hatta telefonunuzda kayıtlı olan filmleri de buraya aktararak izleme şansına da sahip olursunuz. Bütün fotoğraflarınıza televizyon ekranından da bakmış olursunuz.