En İyi 5 Android Tarayıcı

tarafından
3941
En İyi 5 Android Tarayıcı

Şimdiye kadar Google Play Store’da yayınlanan en iyi 5 tarayıcıyı seçtik.

Google Chrome her ne kadar bilgisayarlarda rakipsiz ve en çok kullanılan tarayıcı olsa da mobil dünyada Google Chrome’un rakipleri oldukça fazla. Bu listemizde Google Chrome’unda yer aldığı en iyi 5 android tarayıcıyı seçtik.


1.Google Chrome

chrome-android-samsung-galaxy-s4

Google Chrome adında anlaşıldığı üzere Google tarafından geliştirilen dünyanın en çok kullanılan mobil ve bilgisayar tarayıcısıdır. Gizli sekme özelliğinden tutun mobil veri tasarrufuna kadar çeşitli özelliklerin yer aldığı uygulama gerçekten bir şaheser.


2.Firefox

FireFox-on-Android-810x298_c

Firefox, mozilla ekibi tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu web tarayıcısıdır. Bilgisayar dünyasında Google Chrome’un çıkışına kadar zirvesinde olan Firefox şimdilerde düşüşte olsada mobil versiyonu hala Google Chrome ile çekişecek güçte. Firefox eklentileriyle özellikede reklam engelleyici eklentileriyle bir adım öne çıkıyor.

Yükle

3.Yandex Browser

yandexbrowser_android

Yandex, Rusyanın en çok kullanılan ve yakın zamanda ülkemizde yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla ülkemizde de popülerliği arttıran bir web tarayıcısıdır. Turbo modu gibi oldukça güzel özellikleri bulunan yandex browser güzel bir web deneyimi sunuyor.

Yükle

4.UC Browser

UC Browser, UCWeb tarafından geliştirilen Türkçe dil destekli web tarayıcısıdır. Turbo mod, reklam engelleyici, el hareketleri ile video kontrolü, gece modu gibi birçok farklı özelliği bulunan UC Borwser masa üstü tarayıcı deneyimini mobil platformlar için getirmiş.

Yükle

5.Opera Mini

Opera Mini, Opera tarafından geliştirilen mini bir web tarayıcıdır. Adında anlayacağınız gibi mini yani cihaza çok fazla yük bindirmeyen ama hızlı ve kaliteli bir web tarayıcı olan Opera Mini’de harcadığınız veriyi takip edebilir, reklamları engelleyebilir, web gezintinizde harcadığınız veriyi minimize edebilirsiniz.

Yükle

5-a.Dolphin

Listeyi hazırlarken popüler tüm web tarayıcılarını indirdim ve denedim. Seçim yaparken pek zorlanmadım ama Dolphin’ide listeye eklemeden edemedim. Wi-fi paylaşımından tutun zengin ekenti seçeneğiyle Dolphin bu listede olmayı kesinlikle hakediyor.

Yükle

Listemiz bu tarayıcılardan oluşmaktadır eğer tavsiye ettiğiniz tarayıcılar varsa yorum yazarak bize iletebilirsiniz.