Google Play Store Hata 491 Çözümü

tarafından
9088
Google Play Store Hata 491 Çözümü

Kullanıcıların pek çok hata problemleri ile karşılaşmaktadır. Özellikle Google Play üzerinden uygulamalar yada güncellemeler yapıyor iseniz hata 491 sorunu ile karşı karşıya gelmeniz mümkün olmaktadır. Bu nedenle hata kodları ile beraberinde getirmektedir. 491 hata kodu nedeni ile cihazlarınıza uygulama indirmek yada güncellemeler yapmanızı engelleyecektir. Hata kodu verme gibi sorunlarının google play ile bağlantısı olmamaktadır. 491 hata kodu algılanmasının nedeni akıllı telefonlar ve tabletler ile ilgili olmaktadır.

 

491 hata kodunun giderilmesi için pek çok denemelere uymanız gereklidir. Google play store hata 491 çözümü ile ilgili ilk yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi uygulama klasörlerini ve ayarlarını açtıktan hemen sonra bağlantısı bulunan Google hesabınızı cihazınızdan silmeniz gereklidir. Bu işlemlerden hemen sonra cihazınızı yeniden başlatılması gerekecektir. Cihazınız açıldıktan sonra ise uygulamalarınıza Google hesabını tekrardan eklemeniz gereklidir. Bu işlemlerin hepsi yapıldıktan sonra google hesabındaki tüm verileri temizlemeniz gereklidir. Bir diğer yapılabilecek işlem ise, öncelikle cihazlarınızda ki ayarlardan hesaplar ve google yolunu izlemeniz gereklidir.

 

Bu yolu izleyerek hesabınızı cihazınızdan kaldırmanız gerekir. Daha sonrasında ise ayarlardan uygulamalara girerek ve google play hizmetlerini takip etmeniz gerekecektir. Devam ettikten hemen sonra cihazınızdan verileri temizlemeniz ve uygulamalarınızı durdurmaya zorlayabilirsiniz. Cihazlarınızda bulunan tüm gereksiz dosyalarını temizleyin. Cihazınızı güvenli bir mod ile çalıştırmanız daha yararlı olacaktır. İnternet sürümlerinin ön belleklerini temizlemeniz de 491 hata kodunu ortadan kaldırabilirsiniz.