Bükülebilir iPhone

tarafından
1506
Bükülebilir iPhone

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus piyasaya ilk çıktığında cihazların kolaylıkla bükülebildiği ortaya çıkmıştı.  iPhone’larda  bu olay sosyal medyada Bendgate ismiyle büyük  olay olmuştu.

Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir Apple patenti, gelecek zamanda bükülebilir bir iPhone modelinin olabileceğini bize gösterdi. Tabii ki bu kez Bendgate olayındaki gibi bu bir hata olmayacak , özellik olacak.

Bükülebilir iPhone

Ortaya çıkarılan fütüristik iPhone patentinde, bükülebilir ve  devkatlanabilir bir tasarım anlayışına hakim olan iPhone modelinde, malzeme olarak da seramik kullanılabileceği söyleniyor.

Hatırlarız ki Apple Watch Series 2 için de daha önce  seramik malzeme kullanan bir modeli tanıtılmıştı.

 

16-11/03/bukulebilir-iphone-gelebilir-2.png

Şu anda ortaya çıkarılan iPhone patenti ile alakalı ne yazık ki çok az bilgi dolaşmaktadır. Gelecekte bahsi geçen patentin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini ise bize zaman gösterecek. Ancak şu anda katlanılabilen akıllı telefon çalışmaları yapan tek şirket ise Apple değil.

Samsung’un da bu yönde  bir telefon üzerinde uzun zamandır çalışmalar yürüttüğü biliniyor. Bakalım gerçek olan bir modeli ilk olarak hangi firmadan ve de ne zaman görebileceğiz