GoPro nedir? Hakkında bilmeniz gereken herşey

tarafından
3838
GoPro nedir? Hakkında bilmeniz gereken herşey

GoPro eskiden çok az bir kesimin kullandığı bir kamera çeşidi idi. Özellikle ekstrem sporlar olarak tabir edebileceğimiz sporları yapanlarda görebileceğimiz GoPro, artık hepimizin rahatlıkla bulabileceği ve kullanabileceği bir kamera oldu. Peki, biz bu kamera ile ilgili neler biliyoruz? Bu yazımızda sizleri GoPro hakkında muhtemelen bilmediğiniz şeyler hakkında kısaca bilgilendirmeye çalışacağız.

GoPro İle 3D Video Çekebilirsiniz

GoPro boyuna nazarla çok fazla işleve sahip bir kamera. Diğer kameralar gibi sadece 2D çekimler yapmıyor. Üç boyutlu video kaydı için GoPro’nuza gerekli özel kabı satın alarak iki GoPro’yu bu kaplara yerleştirmek. Sonuç olarak kaydettiğiniz videoları GoPro Studio adı verilen özel program ile işlediğinizde 3D videolar oluşturabilirsiniz.

GoPro Studio: Beklentilerden çok daha üstün bir program.

GoPro Studio programı video çeken ve işlemeye vakit bulamayanlar için adeta biçilmiş kaftandır. Kolay kullanım sunan arayüz ve bilgisayarınızı zorlamaması özelliği ile video kesme, hizalama ve arka plana müzik eklemeniz için çok fazla zamana ve bilgiye ihtiyacınız olmadan kolayca yapacaksınız.

Diğer firmaların aksine bir YouTube kanalına sahip

Diğer firmaların ürün reklamları ile kıyaslandığında GoPro’nun şanı kendi videoları ile yürüyor.  GoPro Youtube kanalında dünyadaki en iyi videolara rastlayabilir ve videonuzu oraya koyma şansını elde edebilirsiniz.

Yakın Zamanda Bir Drone Çıkaracak

Havadan video çekmek günümüzde çok revaçta olan bir yöntem. İşte GoPro bu akıma uyarak Karma adını verdiği bir drone üretiyor. Özelliklerine bakıldığında fiyatı normal gözüken bu drone yakın zamanlarda piyasaya çıkacak gibi.

GoPro ile 360 Derece Videolar da Çekebilirsiniz

360 derece videoların kullanıcılar arasında yaygınlaşması ile GoPro burada da varlığını ortaya koydu. Maliyetli bir iş olsa da 6 tane GoPro’nuz varsa bu videoları çekebilirsiniz.

GoPro sağlamlığı ile sizleri oldukça şaşırtabilir

2012 yılında bir sporcu 3,800 metrede paraşütle uçaktan atladığında GoPro’su kılıfından düşerek yere çakıldı. Yere inen sporcu bir süre sonra GoPro’yu buldu ve gözlerine inanamadı. GoPro çalışıyordu! Sakın Denemeyin.

GoPro’lardan Hollywood Filmlerinin çekiminde bile yardım alındı

Yüksek hızda çekim yapabilmesi ve yer kaplamaması nedeni ile birçok Hollywood filminin çekiminde kullanıldı.

Bu marka bir sörfçünün kendini profesyonelce çekmek için kamera arayışı ile doğdu. Bugün ise milyonlarca insan bu kamerayı kullanmakta.