Samsung Akıllı Telefonlardan Televizyon Ekranına Görüntü Nasıl Aktarılır?

tarafından
2843
Samsung Akıllı Telefonlardan Televizyon Ekranına Görüntü Nasıl Aktarılır?

Teknolojinin en büyük gelişim gösterdiği alanlardan biri mobil cihaz alanı oldu. Daha önce alışılagelmiş cep telefonlarının yerini artık mini bilgisayarlar olarak adlandırılan akıllı telefonlar aldı. Tabi ki bu gelişmeler sayesinde artık akıllı telefonlar aracılığıyla, ekstra cihaz kullanmadan birçok işlemi gerçekleştirebiliyoruz. Hatta öyle ki artık akıllı telefonlarla diğer teknolojik cihazlar arasında bağlantı bile kurabiliyorsunuz. Bu konuda en önde gelen mobil cihazlar arasında Samsung yer alıyor. En çok tercih edilen ürünlerin başında gelen Samsung Akıllı Telefonlar sayesinde rahatlıkla telefonunuz ve televizyonunuz arasında bir köprü oluşturabiliyorsunuz. Böylelikle fotoğraflarınızı, videolarınızı hatta oyunlarınızı bile televizyon ekranından görüntülemeniz mümkün. Görüntüleme işlemi içinde birkaç farklı yöntem tercih edebiliyorsunuz.

Tüm bu yöntemleri detaylı bir şekilde inceleyelim;

1. Kablo Kullanmadan Bağlantı Kurma

Bu bağlantı türünde aslında televizyonunuzun markası oldukça önemli. Eğer Smart TV adı verilen internet bağlantısı kullanan ve içerisinden modem bulunan televizyonlar kullanıyorsanız telefonunuzda ve televizyonunuzda bulunan eşleşme ayarlarından eşleşme yaparak rahatlıkla kablosuz bağlantı kurabilirsiniz. Fakat televizyonunuz sıradan bir LED TV veya LCD TV ise o zaman mutlaka ara aparat ile bağlantı kurmanız gerekiyor. En çok kullanılan ara bağlantı cihazı ise MIRACAST. Televizyonunuzun HDMI bağlantı noktasına cihazı bağlamanız ve ardından da cihazın adıyla Play markette bulunan uygulamayı indirmeniz yeterli. Uygulamayı televizyon üzerinden açarak sadece telefon eşleştirmesi yapmanız yeterli. Bu sayede Samsung akıllı telefonlardan televizyon ekranına görüntü aktarmak mümkün.

2. Kablolu Bağlantı

En çok kullanılan bir diğer yöntem ise kablolu bağlantı yöntemidir. Bu yöntem için Samsung akıllı telefon ile televizyon arasında kablo bağlantısını kuran bir kablo aparatına ihtiyacınız var. Bunun için orijinal Samsung MHL cihazını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken telefona MHL cihazdan gelen mini HDMI kablosunu, televizyona ise HDMI kablosunu bağlamaktır.