Solucan Mucizesi

tarafından
652
 Solucan Mucizesi

Dünya geneline baktığımızda artık kimyasal gübrelerden uzak durulduğunu görmekteyiz. Tarımla uğraşanlar uzun süreden beri doğal gübre arayışına girerek organik gübre kullanmaya başlamışlardır. Aslında kimyasal gübreler yetiştirilen ürünlere mutlaka temas etmekte ve içine işlemektedir.

 

Beklenen verimin yüksek olması açısından solucan gübresi çiftçiler için daha iyi bir çözüm yolu olmaktadır. Kimyasal gübreler kullanım açısından düşünüldüğünde toprağın verimini öldürmekte hatta ürünlerin değerini de öldürmektedir. Avrupa, Asya ve hemen hemen her ülkede kırmızı Kaliforniya solucanı yetiştirilerek gübre üretimi yapılmaktadır.

 

İnsanların sağlıklı bir hayat sürdürebilmeleri ve hasta olmamaları için kimyasal gübreler ile üretilmemiş doğal gübreler ile yetiştirilmiş besinler tüketmesi gerekmektedir. Kanser hastalığının her geçen gün artışının en büyük sebeplerinden birisi de organik olmayan ürünlerdir. Solucan yetiştiriciliği yaparak aslında bir nevi kanser hastalığına da dur denilebilmektedir.

 

Solucandan elde edilen gübre de yetişen meyve ve sebzeleri tüketen insanlar çok daha sağlıklı bir yaşam sürdürme imkânı bulacaktır. Solucan yetiştiriciliği ve gübresi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için istanbulsol.com sitesini incelemenizi tavsiye ederiz. Yararlı bilgiler ve ürünler bulacağınız konusunda eminiz.