Telefonlarınız Dinleniyor Olabilir

tarafından
1185
Telefonlarınız Dinleniyor Olabilir

Eskiden izlediğimiz gelecek filmlerinde ki geleceği yaşıyoruz diyebiliriz. Çocukluğumuz da a bu da mı olur? Acaba olursa biz görebilir miyiz dediğimiz her şey yavaş yavaş karşımıza çıkmaya başladı. Artık 7 den 77 ye herkes gelişen teknolojinin nimetlerinden az veya çok olarak yaralanmaya başladı. Her gün kendini geliştiren bu teknoloji sayesinde artık telefon dinleme yapmak mümkün hale geldi. Yani biz birilerini dinelebildiğimiz gibi birilerinin de bizi dinlemesi mümkün hale geldi.

Yurt dışında uzun zamandır zaten var olan bu programlar artık ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Zaten internet dünyası öyle geniş bir alem ki koca dünyayı küçücük hale getiriyor. Yani dünyayı globalleştiriyor. İnternet üzerinde her şeye ulaşabildiğimiz gibi telefon takip programlarına da ulaşmamız mümkündür.

Türüne ve Çeşidine Göre Fiyatlar Değişmekte

Dediğimiz gibi internet üzerinden her şeye ulaşabiliyoruz. Yani casus yazılımlara da ulaşmamız doğal olarak mümkündür. İnternet üzerinden inceleme yaptığımızda 100-150 TL gibi fiyatlara satılan programlar olduğu gibi özelliğine göre 3000-4000 TL gibi fiyatlara satılan programlar da mevcuttur. Yani biz bunlar arasından işimize hangisi yarayacaksa bunu seçmeli ve satın almalıyız. Hatta bazı firmalara işi biraz daha ileriye götürerek direkt casus telefon üretimi yaparak satışa sundukları bilinmektedir.

Bu sitelerden satın alınacak program dinleme yapılacak cihaza yüklemesi gerekmektedir. Yükleme yapıldıktan sonra bu program yüklendiğiyle alakalı herhangi bir ibare bulunmaz. Yani telefona yazılım yüklemesi yapılan kişi telefonuna bir yazılım yüklendiğini anlamaz. Hatta telefonunu biz uzmana götürse o bile anlayamaz diyebiliriz.

SIM kart Değiştirilse Bile Takip Yapılabiliyor

Dinleme yapılacak telefona casus yazılım yüklemesi yapıldıktan sonra her şartta telefon takibi yapılabilmektedir. Hatta dinleme yapılan kişi SIM kartını değiştirse bile bu yazılım sayesinde hala bize bilgi gelmeye devam edecektir. İlgili program arka planda sessiz sedasız çalışmaya devam edeceğinden kimse bu programın varlığından bile haberdar olmayacaktır. Kişinin yaptığı telefon görüşmeleri, gönderdiği metin mesajları, telefonuna gelen e-postalara kadar her şeyle ilgili bize bildirim gelir ve bizde bunları kontrol edebilme şansına sahip olabiliriz.