Acun’dan şaşırtan karar

tarafından
963
Acun’dan şaşırtan karar

Turkcell’in tablet, bilgisayar,telefon ve televizyondan izlenen, internet üzerinden de yayın yapan dijital Televizyon platformu Turkcell TV Plus, son zamanlarda sosyal medyada oldukça konuşulan konular arasında yer alıyordu.

Kullanıcıların tüm cihazlardan anlık olarakvtelevizyon kanallarını  izlemelerine imkan sağlayan platformda, son bir kaç gündür geçici olarak Tv8 kanalının yayınlanamadığını söyleyen bilgi ekranı ile karşılaşılıyordu. Kullanıcılar üç gün önce de Tv8’in artık kanal listelerinde bulunmadığını fark ettiler.

Turkcell TV Plus’tan çıkmayı Acun  istemiş!
Türk Telekom ile aralarında 14.5 milyon dolarlık reklam anlaşması imzalayan Acun Ilıcalı, Türk Telekom’un artık reklam yüzü oluyor.

Turkcell, durum böyle olunca Tv8’e verdiği reklamlarda kısıntıya gitti.

Alınan bilgilere göre bu sebepten dolayı Acun Ilıcalı, Turkcell TV Plus’a televizyon yayınlarının çıkartılması yönünde başvuru yaptı. Platform da bu başvuru talebini yerine getirdi.

Henüz Tv8 ile Turkcell TV Plus taraflarından resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak taraflara  yakın kaynaktan edinilen  duyumlara göre yaşanan problemlerin temelinde sponsorluk ve reklam gelirleri var.

Konunun uzlaşmayla mı sonlanacağı yoksa Turkcell TV Plus’ın  yoluna Tv8 olmadan mı devam edeceğini bekleyip göreceğiz.