Apple Müşterilerini Kaybediyor

tarafından
1245
Apple Müşterilerini Kaybediyor

Yeni gelen verilere göre iPhone kullanıcılarının artık büyük bir kısmı, Apple’ın yeni akıllı telefonuna talepte bulunmuyor.
En büyük rakibi Samsung gibi Apple da kötü günler geçiriyor. Amerika merkezli teknoloji şirketi Apple, yeni gelen verilere göre bir çok “sadık” iPhone kullanıcısını kaybetmiş durumda . Apple’ın birer yıl arayla piyasaya  sunduğu akıllı telefonları her zaman düzenli olarak aldıkları için “sadık” olarak nitelendirilen müşteriler, iPhone 7 ile görünüşe göre  kararlarını değiştirmişler.

Sebep ne

UBS analisti Steven Milunovich’in ile  Benjamin Wilson’ın birlikte hazırladığı yeni veriler, Apple müşterilerinin iPhone 7’yi artık beğenmediğini ve buna bağlı olarak da kullanıcı sayısında ciddi  bir düşüş yaşandığını gösteriyor. Bölgelere  göre farklılık içeren  veriler incelendiğinde düşüşün asıl nedeninin Japonya ve Çin olduğunun kolaylıkla söylenebileceği fark edilebiliyor.

Apple, kısa sürede hızla gelişen Çinli akıllı telefon üreticileri sebebiyle  birinci çeyrekte ülkedeki kullanıcılarının yüzde 30’unu kaybetmiş durumda. Uzmanlar ileriki dönemlerde Apple’ın daha çok kullanıcı kaybedeceğini tahmin ediyor..

iPhone’dan şaşmayan Apple’ın  müşterileri,onun akıllı telefon sektörünün önde gelen markalarından olmasındaki en büyük etken. Öyle ki Cowen’ın analisti olan  Timothy Arcuri, Apple’ın müşterilerinin yüzde 43’ünün artık  yeni iPhone’u satın alacaklarını tahmin ediyor.