Çekilin Hacı Dönüyor

tarafından
901
Çekilin Hacı Dönüyor

Murat 124 ya da halk arasında bilinen ismiyle Hacı Murat efsanesi, 1971 yılında Tofaş’ın Bursa fabrikasında Fiat 124 ün şasesine oturtularak üretildi. Türkiye’de yabancı lisansla üretilen ilk otomobil olarak dikkat çekti. Günümüzde bile Tofaş tutkunlarının favorilerinden birisi olan Hacı Murat’ın dahil olduğu Fiat 124 ailesi tekrar piyasaya sürülüyor!

124 Spider adını alacak olan  ve eski Fiat 124 Spider’ın yenilenmiş versiyonu tamamen spor otomobil konsepti ile piyasaya sürülecek.

Araçta 140 beygir güç ve 240nm tork  güç üretne 1.4 Turbo-Multiair motor kullanıldı. Çift ön süspansiyon çatalı ve çoklu bağlantılı arka susüspansiyona sahip aracın yol tutuşunun da mükemmel olduğu iddia ediliyor.  Hacı Murat, virajlarda dönüş yönünü aydınlatan ve  sürüşe duyarlı ön far sistemine (AFLS), yağmur ve gece sensörüne ,  far silecekleri ile  led teknolojisine sahip farlar sayesinde her koşulda kontrol ve görüş kalitesi sağlıyor.

Araçta ayrıca 7 inçlik dokunmatik ekranı olan 3D navigasyon, DAB radyo ve 9 hoparlör,  gibi teknolojik yenilikleri de mevcut.  124 Spider, artık o bildiğimiz eski Murat 124’ten çok ama çok farklı bir şekilde geliyor. Araç, fiyat bazında da pek ucuz olmayacak gibi görünüyor.