CHP’li Belediye, AKP’li Belediye’nin Çöp Konteynırlarını Çaldı

tarafından
21
CHP’li Belediye, AKP’li Belediye’nin Çöp Konteynırlarını Çaldı

Kurban Bayramı’ndan 2 hafta önce gerçekleşen olayda, Ak Partili Sancaktepe Belediyesi’ne ait mesire alanından 15 çöp konteyneri ortadan kayboldu. Kurban Bayramı’ndan önce Çankırı’nın bir ilçe belediyesinde bulunan hemşehri derneği yönetim kurulu üyeleri Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

BAŞKAN, DERNEK YÖNETİMİNE SÖZ VERDİ

Ziyaret esnasında dernek yönetimi belediye başkanından ilçelerine gönderilmek üzere 50 adet çöp konteyneri istedi. İddialara göre 50 adet çöp konteynerinin fazla olduğunu söyleyen Ali Kılıç “Size 15 adet konteyner gönderebilirim” dedi.

KONTEYNERLER MESİRE ALANINDAN ÇALINDI

Ali Kılıç’ın, “10-15 konteyner bulun” demesinin ardından belediye personeli de Sancaktepe Belediyesi’ne ait mesire alanından konteynerleri çaldı. Çalındıktan sonra boyanan ve üzerine Maltepe Belediyesi yazılan konteynerler Çankırı’daki bir ilçe belediyesine hibe edildi.

BU İLK DEĞİL

İddialara göre daha önce de Maltepe Belediyesi çalışanları Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’ne ait çöp konteynerlerini de Anadolu’daki ilçe ve belde belediyelerine hibe etti.

Kaynak : https://www.yalinhaberler.com/