Dördüncü GSM operatörü ve numarası; NetGSM

tarafından
2253
Dördüncü GSM operatörü ve numarası; NetGSM

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’dan sonra dördüncü GSM oparötü olan NETGSM’in detayları ve numara kodu belli oldu.

Türkiye piyasasına Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’dan sonra dördüncü bir GSM operatörü dahil olmaya hazırlanıyor. 2009 yılından beri sanal olarak hizmete veren NETGSM şimdi de Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olmaya hazırlanıyor.

netgsm-gsm-operator-pazarina-giriyor-79c29439

NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal tarafından yapılan açıklamaya göre NETGSM bünyesinde halihazırda 70 bini aşkın sabit hat abonesi bulunuyor. 1 Milyon abone hedefiyle yola çıktıklarını dileren getiren Öcal, Türkiye’de toplamda 70 milyon GSM abonesinin bulunduğunuda sözlerine ekledi.

İşte NETGSM hakkında merak edilenler;

NETGSM’in Telefon Kodu Ne Olacak?

Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü NETGSM “0510 222 XX XX“ telefon kodu üzerinden hizmet vermeyi planlıyor. NETGSM aldığı belge ile kendi altyapısıyla kendi SIM kartını çıkaracak.

NETGSM’in Altyapısını Kim Sağlayacak?

NETGSM başlangıçta Turkcell’in baz istasyonlarını kullanacak. Ayrıca devletin nüfusu 500’den az olan köylere ihale usulü kurdurduğunu baz istasyonlarından da faydalanabilecek.

NETGSM Ne Zaman Hizmet Verecek?

2009 yılında faaliyetlerine başlayan NETGSM günümüze kadar sanal olarak hizmet vermeye devam etti. SMŞH Tip 3 hizmet modeli belgesiyle birlikte GSM operatörlük faaliyetlerine 1 Ocak 2017 itibariyle resmen başlamış olacak.