honda otonom araç mı üretecek?

tarafından
1440
honda otonom araç mı üretecek?

Son dönemlerin en gözde Teknolojik gelişmelerinden biri otonom araçlar oldu. Çok sayıda firma, otonom araçlar için ciddi çalışmalar yapıyor. Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden Honda’da bu kervana katılacak.

Honda otonom araç işine girecek mi?

Tesla ve Google gibi öncü markaların otonom araç çalışmaları, konvensiyonel otomobil üreticilerine de örnek olacak gibi görünüyor. Japon otomobil üreticisi Honda, Google’ın da bağlı olduğu Alphabet çatısı altında otonom araç teknolojileri geliştiren Waymo ile iş ortakılığı yapacağını duyurdu.

Google Car projesinin çalışmalarını üstlenen Waymo ile teknolojik bir işbirliği içinde olacağını açıklayan Honda. Kendi bünyesindeki AR-GE ekibi ve Waymo’nun otonom araç geliştirme ekibinin ortaklaşa çalışacağanı açıkladı. Bu çalışmalar ile Waymo tarafından geliştirilen sensörlerin ve yazılımların Honda araçlarına nasıl entegre edileceği konusunda çalışmalar yapılacak.

Bu açıklama resmi olarak bir araç üreteceği anlamına gelmiyor ancak çalışmalar resmi olarak başlar ise Honda’nın 2020 yılında “kaza yapmayan” araç konsepti ile üretilebilir.