Huawei’den yeni canavar

tarafından
699
Huawei’den yeni canavar

Huawei Mate 9’dan  gelen bilgilere göre 3 Kasım’da piyasaya tanıtılacak. Tanıtımından önce  ulaşan haberlere göre Huawei Mate 9’un 3 adet farklı donanım seçeneği var. En iddialı seçenekleri ise tam bir donanım canavarı deniliyor!

Huawei Mate 9: tüm donanımların en yükseği!
Huawei Mate 9’un başlangıç seviyesi olacak model 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama ile sunulacak. Bu bile üretimden çıkarılan Galaxy Note 7 ile denk bir seviye geliyor. Diğer 2 sürüm ise çok  iddialı.

4 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza seçeneklerine ek olarak,  6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip olack olan Huawei Mate 9’un en güçlü modeli gelecek.

Huawei Mate 9 bazı özellikleri
2K çözünürlüğüne sahip 5.9 inçlik ekran ve ince çerçevelerle çevrilmiş olan Huawei Mate 9, gücünü yeni nesil Mali-G71 grafik işlemcisinden almaktadır. Bu grafik işlemci 8 çekirdekli bir yapıda olacak.

Tüm versiyonlarda Kirin 960 işlemcisinden gücünü alacak olan Huawei Mate 9, işlemci bakımından  da iddialı olduğunu gösteriyor.

Huawei’nin piyasada bulunan önemli ürünü olan  P9 modelindeki gibi Huawei Mate 9 da çift kamera ile gelecek. Ana kamera 20 Megapiksel çözünürlüğüne sahip iken ikinci kamera ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Arka tarafta bulunan parmak izi okuyucusuna sahip  metal tasarım, telefonun diğer güzel özellikleri arasında yer alıyor.