iPhone 7’nin Tasarımında Hangi Değişiklikler Yapılacak

tarafından
3694
iPhone 7’nin Tasarımında Hangi Değişiklikler Yapılacak

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 7’nin tasarımında hangi değişikliklerin yapılacağından bahsettim.

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılması beklenen iPhone 7’nin tasarım detayları hakkında bilgilerde yavaş yavaş belli olmaya başlandı. Hatırlayacağınız gibi birkaç hafta önce iPhone 7 Plus’ı gösteren bir fotoğraf paylaşıldı. Japon blogunda paylaşılan raporda paylaşılan bilgiler ışığında o fotoğrafın doğruluğu kesinleşti.

Güvenilir Apple analistçilerinin yer aldığı Japon Mactakara adlı blogta paylaşılan rapor sayesinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hakkında tasarım detaylarına ulaştık.

iphone7-tasarim

Japon Mactakara adlı blogta paylaşılan bilgilere göre Apple iPhone 6 ve 6s’te olduğu gibi iPhone 7’de de kameranın çıkıntılı olmasını tercih etmiş. iPhone 7 Plus‘ta çift arka kamera ve Smart Connector bağlantısı yer alacak.

Tasarım konusuna değinecek olursak diğer iPhone’lara göre tasarımda büyük farklılıklar olacak. iPhone 7 diğer iPhone’lara göre daha ince olacak. iPhone 6S’in kalınlığı 7.1 mm iken iPhone 7 ve 7 Plus’ın kalınlığı 6 veya 6.5 mm olması bekleniyor. Apple bu inceliği sağlayabilmek için batarya kapasitesinden taviz vermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda paylaşılan resimde en çok dikkatleri çeken bilgi kulaklık girişinin olmamasıydı Japon blogta paylaşılan raporda da iPhone 7 ve 7 Plus’ta kulaklık girişinin olmayacağı söylenmiş.

İşte geçtiğimiz haftalarda sızan tasarım detayları;

iPhone 7’nin tasarımı nasıl olacak? Kamerası ile ilgili bilgiler