iPhone 8 tasarımıyla herkesi büyüleyecek

tarafından
611
iPhone 8 tasarımıyla herkesi büyüleyecek

Gelecek yıl piyasaya sunulması beklenilen Apple iPhone 8 dair beklentiler oldukça yüksek tutuluyor. Bu beklentinin sebebi 2017 yılının iPhone’un 10. yıl dönümü olması. Bu nedenle iPhone 7S ve iPhone 7S Plus yerine, doğrudan iPhone 8 modelinin piyasaya sürülebileceği söyleniyor. Peki iPhone 8 tasarımı nasıl  olacak?

iPhone 8 yepyeni bir tasarımla gelecek
Malum Apple; iPhone 6, iPhone 6s ve iPhone 7 gibi modellerinde aynı tasarım üzerinden yoluna devam etti. iPhone 8 de ise dünyanın bugüne kadar hiç görmediği bir tasarımın olacağı ileri sürülüyor.

Yeni OLED ekranın yanı sıra Ana Ekran (Home) Tuşu’nun da tamamen kalkacağı bilgilerinin üzerine şimdi de akıllı telefonun şeffaf bir cam parçası olacağı ve bakıldığında ise arka tarafın görülebileceği iddia ediliyor.

Böylece Apple’ın artırılmış gerçeklik manasında ciddi bir adım atacağı belirtilen  ifadeler arasında. İçeriğinde göz sensörleri de olacağı söylenen akıllı telefonun, yüksek kare ve poligon sayısı sunabileceği ifade ediliyor.

iPhone 8’in öne çıkacak bir diğer özelliği de Primesense yapımı yeni nesil 3 boyutlu sensöre sahip olabilir. Bu sensörü gerçekleştirmek için 600 mühendisin iş başında olduğu belirtiliyor.

Tüm bu ortaya çıkan  iddialar iPhone 8 tasarımı anlamında kulağa bazı açılardan biraz çılgınca gelse de olamayacak şeyler değil. Uzun yıllardır iPhone’larda ciddi bir atılım gerçekleştirmeyen Apple, eğer bu iddiaları gerçeğe çevirmiş olarak cep telefonu kullanıcıların karşısına çıkarsa akıllı telefonun tanımını yeniden yazılabilir.