LG Yeni Telefonu G6’da Modüler Yapıdan Vazgeçti

tarafından
854
LG  Yeni Telefonu G6’da Modüler Yapıdan Vazgeçti

LG bu yıl tanıttığı yenilikçi telefonu LG G5 ile modüler yapıyı hayatımıza sokan önemli bir risk aldı. Ancak modüler yapının tam olarak işlevsel olmaması nedeniyle ve bu modüllerin tüketiciler için yüksek maliyetli olmasıyla birlikte istediği başarıya ulaşamamıştı.

LG, yaşadığı bu başarısızlıktan sonra bu yılki yeni üst seviye telefonu olan LG V20 ile tekrar dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şimdi de önümüzdeki yılki amiral gemisi olacak LG G6’nın hazırlıklarına başladı. Ancak paylaşılan son bilgilere göre LG G6’nın kardeşi G5’ten farklı olarak modüler yapıda olmayacağını gösteriyor.

Güney Koreli haber sitesi olan ET News’in haberine göre mobil departmanında önemli bir değişiklik yapan LG, bir sonraki telefonunda modüler yapıdan vazgeçecek ve modülerlik LG G5’e özel olarak devam edecek.

diğer yandan bu modüllere önemli miktarlarda ücret ödeyen LG G5 sahipleri ise, önümüzdeki LG modellerinde de yine bu modülleri kullanmak isteyeceğinden durum LG’nin tepki görmesine neden olabileceği düşünülüyor.