MacBook Pro tanıtıldı

tarafından
647
MacBook Pro tanıtıldı

Apple, düzenlemiş olduğu  Hello Again etkinliğinde, yeni modeli  MacBook Pro ve MacBook Air modellerini piyasaya duyurdu. Yeni Apple Macbook Pro, bir önce çıkarılan modele göre donanımsal ve tasarımsal manada yapılan iyileştirmeler ile kullanıcı deneyimlerini ve performansını en üst seviyeye ulaştırıyor.

Peki, Macbook Pro 2016’nın özellikleri ne? Yeni model Macbook Pro performansı nasıl?

Yeni Apple Macbook Pro’nun özelliklerini ele alıyoruz.

 MacBook Pro neler sunuyor?
13 ve 15 inç ekran boyutlarına sahip olan  ve tamamen metal bir gövdesi bulunan yeni Macbook Pro’lar, ince ve hafif yapısı ile insanların dikkatini çekiyor. Yeni Macbook Pro 13 inçlik modeli olan 14 mm kalınlığı ile bir önce çıkarılan modele göre yüzde 17 daha ince. Ve eski modeline göre hacim olarak yüzde 23 daha küçük.

15 inçlik yeni çıkan model ise, 15.5 mm kalınlığı ile bir önceki modele göre yüzde 14 daha ince ve hacim olarak yüzde 20 daha küçük.

Apple, yeni Macbook Pro’da klavyenin üst tarafına yerleştirdiği dokunmatik bar sayesinde kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşıyor. Yeni  dokunmatik bar üzerinde ses kontrolünden emojileri görüntülemeye dek  bir çok işlemi kolaylıkla yapılabiliyor.

Dokunmatik bar ile Touch ID Teknolojisine sahip olan yeni Macbook Pro , Apple Pay’i kullanarak ödeme yapabiliyor. Ayrıca parmak izinizi okutarak oturum açılabiliyor.