Merakla Beklenen Samsung Galaxy Note 8’in Tüm Bilgileri Sızdırıldı

tarafından
812
Merakla Beklenen Samsung Galaxy Note 8’in Tüm Bilgileri Sızdırıldı

Akıllı telefonlar hakkında sızdırdığı güvenilir bilgilerle bilinen Evan Blass (@evleaks) Galaxy Note 8 hakkındaki bilgileri açıkladı. Bilgilerin doğruluğu kesin olmamakla birlikte, Evan Blass’ın bugüne dek çok az yanıldığını belirtmek gerek.

Blass yeni Galaxy Note 8’in 6.3 inç, köşeden köşeye, kavisli ekrana sahip olacağını söylüyor. Büyük ekranın yanı sıra Note 8, diğer tüm Note modellerinde olduğu gibi bir S Pen dijital kalem ile birlikte gelecek. Önceki modellere göre daha gelişmiş özelliklere sahip olan telefonun çift kamerası bulunacak.

Samsung’un son teknoloji ürünü modellerinde ilk kez kullanılacak çift kamera sayesinde, şirket bu alanda iPhone 7 Plus ve OnePlus 5 gibi çift kameralı rakipleri ile mücadele edebilecek. Note 8, tıpkı iPhone 7 Plus gibi çift 12 megapiksel kameraya sahip olacak. Kameraların optik görüntü sabitleme özelliği bulunacak.

Note 8’in, Galaxy S8 ve S8+ gibi, Qualcomm Snapdragon 835 işlemciye sahip olacağı belirtiliyor. Note 8, 6GB RAM ile S8’den 2 GB daha fazla belleğe sahip olacak.

OLUMSUZ BULUNABİLECEK ÖZELLİKLER

Tüm bunlar kulağa hoş geliyor ancak kullanıcıları memnun etmeyecek bazı haberler de var. Geçtiğimiz yıl daha büyük bir bataryayı Note 7’lere sığdırmaya çalışınca telefonların patlamaya başlamasına sebep olan Samsung bu kez yoğurdu üfleyerek yiyor. S8+ modellerinde 3 bin 500 mAh batarya kullanan şirket, Note 8 için 3 bin 300 mAh bataryayı yeterli görmüş.

Galaxy S8’in en büyük olumsuzluklarından biri parmak izi tarayıcısının konumuydu. Telefonun arkasına, kameraların yanına yerleştirilen algılayıcıya dokunmaya çalışırken genellikle kullanıcıların eli kameraya gidiyor ve lensin kirlenmesine sebep oluyor. Görünüşe göre Samsung bu tasarımdan vazgeçmiş değil. Note 8’de de parmak izi tarayıcısının lenslerle aynı yerde duracağı belirtiliyor. Bu kez en azından algılayıcının lenslerden biraz daha uzağa yerleştirilmesi bekleniyor. Ama neyse ki güvenlik için tek seçenek bu değil. İris taraması, yüz tanıma teknolojisi ya da ekranın alt kısmındaki dokunmatik panel, diğer güvenlik seçenekleri.

FİYATI 4 BİN LİRAYA YAKLAŞIYOR

Belki de en can sıkıcı şey Note 8’in fiyatı olacak. Söylentiye göre telefonun 999 Avro’ya (3 bin 912 Lira) satılması bekleniyor. En iyi özellikleri sunmaya odaklanan telefonun fiyatı da buna göre artacak.

En azından Note 8’i Samsung’un DeX kenetleme istasyonuna yerleştirip bir tür bilgisayar olarak kullanmanız mümkün olacak. Telefonun önümüzdeki Eylül ayı içerisinde; siyah, mavi ve altın renklerde satışa sunulması düşünülüyor.