Örümcek Ağı Yüz Germe

tarafından
3
Örümcek Ağı Yüz Germe

Özellikle belirli bir yaştan sonra daha sıklıkla görülen yüz bölgesindeki sarkma problemleri kadınların kabusu haline gelebilmektedir. Bu görüntüden kurtulmak isteyen kadınlar ise son teknoloji olan iple örümcek ağı yüz germe işlemlerinden faydalanmaktadır. Bu işlemin günümüzde sıklıkla tercih edilmesinin temel sebebi ise bu işlem için ameliyata ihtiyaç duyulmaması ve diğer yöntemlere göre daha kolay bir yöntem olmasından kaynaklanmasıdır. İşlem öncesinde hastaya lokal anestezi verilir ve de ardından tünel tekniği ile ipler derinin en üst düzeyine yerleştirilir. Bu işlemden sonra hastanın dinlenme ya da tedavi sürecine ihtiyaç duyulmadan normal hayatına devam etmesi sağlanır.

 

ÖRÜMCEK AĞI YÜZ GERME İŞLEMİ KİMLERE UYGULANABİLİR?

 

Bu işlem ameliyat gerektirmediği için yüz sarkması yaşayan hastalar tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Fakat bunun yanı sıra bu işlem daha çok orta yaş ve sonrasında olan kişiler ile yüzünde yoğun miktarda sarkma olan kişiler için ideal bir yöntemdir. Genellikle 35 ile 60 yaş arasındaki kişilerde hem erkek hemde kadınlara uygulanabilen bu yöntem ile kişilerin yüz bölgelerindeki elastikiyet kaybı yok edilmektedir.

 

Yaş kriterinden sonra bu işlemin uygulandığı diğer kişiler ise;

 

– Normalden daha ince bir cilt tabakasına sahip kişilerde.

 

– Yüz bölgesi yoğun olarak yağ içeren kişilerde.

 

– Kesin ve oldukça etkili bir sonuç isteyen kişilerde yine bu örümcek ağı yüz germe işlemi uygulanabilmektedir.

 

ÖRÜMCEK AĞI İLE YÜZ GERME İŞLEMİNİN HASTALARA SAĞLADIĞI AVANTAJLAR NELERDİR?

 

Eski tip ameliyat ile yüz germe işlemlerine nazaran örümcek ağı yüz germe işleminin hastaya sağladığı pek çok fayda bulunmaktadır. Hastanın bu yöntem ile sahip olduğu avantajlar;

 

– Her şeyden önce bu işlem uzman kişiler tarafından en fazla 30 dakika süren bir işlemdir. Bu nedenle de oldukça kolay ve pratik bir uygulamadır.

 

– Bu işlem ameliyat gerektirmediği için genel anestezi almaktan ya da ameliyat olmaktan korkan kişiler için oldukça ideal bir yöntem olmaktadır.

 

– Bu işlem eski tip yüz germe yöntemlerine göre hem kısa sürede gerçekleştirilir hemde iyileşme süreci için hastanın yatarak tedavisine devam etme zorunluluğu yoktur. Kişi işlem tamamlandıktan ortalama olarak 30 ila 60 dakika sonra normal günlük yaşantısına geri dönebilmektedir.