Samsung’un katlanabilir telefonu nihai çift ekranlı tasarımı

tarafından
30
Samsung’un katlanabilir telefonu nihai çift ekranlı tasarımı

Güney Koreli haber sitesi The Bell’e göre Samsung, katlanabilir akıllı telefonun tasarımına geçtiğimiz Temmuz ayında karar verdi. Buna göre katlanabilir akıllı telefonun iki ayrı ekranı olacak. Birincil ekran, cihaz açıldığında 7.3, ikinci ekran ise 4.6 inç büyüklüğünde olacak. İkinci ekran, cihazın kapalı olduğu durumlarda da kullanılabilecek. Bu da cihazın kesinlikle daha pratik olmasına yardımcı olacak.

Koreli şirket KH Vatec tarafından yapılacak olan özel menteşeleri telefonda kullanacak. Özel menteşe, panelin kapanmasını sağlayacak, ancak cihaz düştüğünde camın kırılma riskini azaltmak için boşluk bırakacak. Ayrıca, kullanıcılar cihazı bir dizüstü bilgisayara dönüştüren bir dişliye de sahip olacak.

İlk katlanabilir telefon ne zaman gelecek?

Samsung, 7-8 Kasım tarihlerinde ABD’nin San Francisco kentinde bu yılki Geliştirici Konferansı’nı gerçekleştirecek. Şirketin ilk katlanabilir akıllı telefonunu bu konferansta ortaya çıkması bekleniyor.

Hiç kimse Samsung’un ilk katlanabilir telefonunun ucuz olacağını düşünmüyor. Ekstra ekran, daha büyük batarya ve özel menteşe masrafları kesinlikle arttıracak.