Tesla’dan Evlere Süper Çözüm

tarafından
934
Tesla’dan Evlere Süper Çözüm

Son yıllarda araçlarla kendini  ön plana çıkartan Tesla, yeni bir etkinlik gerçekleştirdi. Firma yaptığı etkinlikte, evler için ürettiği yeni nesil güneş panellerini ve pil çözümlerini açıkladı. Son yılların gözde  araç firmalarından biri olan Tesla’nın kurucusu Elon Musk,Universal stüdyolarında tanıtım etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte firma, evler için ürettiği yeni nesil güneş panelini ve pil paketini müşterilerine tanıttı.

Tesla’dan Güneş Paneli

Solar City’i satın almasıyla güneş panelleri üzerine bir çalışma gerçekleştirileceği bilinen firma, etkinlikten önce bu panelleri  göstermek için Umutsuz Ev Kadınları dizisinin evinin çatısına konumlandırmış. Klasik mavi güneş panellerinin aksine  Tesla, yeni dizaynı ile çatının doğal görüntüsünü bozmamaya çalışmış.

Panellerin fiyatlarıyla ilgili sorulara Elon Musk, normal bir çatı ve elektrik üretiminin maliyetinden daha düşük şeklinde bir açıklama yaptı. Firma, panellerle ilgili  kesin bir fiyat vermedi.

Depo: Powerwall

Yenilenen Powerwall pil paketinin içerisinde iki adet 14 kilowatt saat lityum iyon pil mevcut. Bu pil ile  gün boyunca ışıklandırılmış 4 oda, buzdolabı ve diğer cihazlara yetecek elektrik sağlayabileceksiniz.

Yenilenen Powerwall aynı zamanda bu sefer kendi içerisinde güç dönüştürücü de barındırıyor. Pilin fiyatının ise 5,500 $ olduğunu hemen belirtelim.