Windows 10 dan Yenilik

tarafından
614
Windows 10 dan Yenilik

Twitch’in yeni nesil arasında  hızla büyüyen popülaritesi Microsoft’un Ağustos ayı içerisinde rakip canlı Oyun yayın servisi Beam’i satın almasına sebep olmuştu.

İş Beam’i satın almakla bitmedi. Twitch ya da Beam üzerinden oyun yayını gerçekleştirebilmek için oyunseverlerin bilgisayarlarında ayrıntılı ayarlar ve kurulumlar yapması gerekli.

Tek tuşla canlı bağlantı
Oyun ekranını kayıt altına alan canlı kayıt uygulamasının kurulması ve  bu görüntülerin canlı olarak yayın servisine aktarılması gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmak herkes için çok kolay değil.

Şimdi Microsoft bu zorlukları kaldırmak için Windows 10’a Xbox App’ı entegre edecek. Entegre ile birlikte  kullanıcılar tek tıkla canlı oyun yayınını kolaylıkla Beam’e gönderebilecekler.

Microsoft’un sisteminde oyuncular ile video yayını arasında lag da olmayacak. Bu sayede izleyiciler sorularına anında yanıtlar bulabilecekler.

Windows 10 arayüzünde, kullanıcılar kendi yayınlarının ön izlemesini seyredebilecekleri gibi seyircilere ve istatistiklere dair verileri de kolayca elde edebilecekler.

Seyircilerle sohbet de yine bu arayüz uygulaması üzerinden gerçekleşecek.

Beam izleyicileri,bu arayüz üzerinden oyunculara sesli uyarılar göndererek onların mesajına bakmasını isteyebilecekler.

Bu yeni özellik, 2017’de yayınlanacak Windows 10’s Creators Update ile aktif hale gelecek.