Google Pixel mi yoksa iPhone 7 mi

tarafından
1003
Google Pixel mi yoksa iPhone 7 mi

Google’nin yeni akıllı telefonu Google Pixel ve Google Pixel XL’yi 20 Ekim tarihinden itibaren  satışa çıkartıldı. Güçlü donanımı ve yeni Google Asistan’ı ile kendini ön plana çıkartan telefon, iPhone 7 karşısında ise nasıl bir hız performansına sahip?

iPhone 7 burun farkı ile önde
Yaptığı teknoloji videolarıyla medyada ön plana çıkan YouTube kanalı SuperSaf TV, Google Pixel ve iPhone 7 Plus’ı karşılaştırdı. Hız ve performans,  kamera hızı,parmak okuyucu hızı, tarayıcı, oyun ve uygulama gibi birçok alanda iki telefonu karşılaştırdı.  Sonuçlar ne oldu?

Apple’ın A10 un işlemcisi hayli güçlü ve hızlı olduğunu kabul etmek gerekiyor. Zaten bu durum telefonların AnTuTu testlerinde de kendisini gösteriyor. Google Pixel özellikle oyun yüklemelerinde iPhone 7 Plus’ın gerisinde kalıyor.Ancak diğer uygulamalarda ve işlemlerde iki cihaz  kafa kafaya gidiyor.

Google Pixel kamera hızı daha iyi
Önemli karşılaştırma noktalarından biri de kamera hızları oldu. Kamera açılma hızları söz konusu olduğunda Google Pixel, iPhone 7’ye karşı üstünlük sağlıyor.

İkinci önemli test iki cihazın parmak okuyucu hızlarında görülüyor. Bu alanda iPhone 7 Plus’a karşı Google Pixel yine üstün gelmeyi başarıyor.