Güvenilir Ve Sağlıklı Tavukla Tanışın

tarafından
467
Güvenilir Ve Sağlıklı Tavukla Tanışın

Tavuk sektöründe son birkaç yılda yapılan hileli üretimler alıcıların güvenini kırmakta ve tavuk tüketimini ciddi oranda azaltmaktadır. Özellikle kuş gribi salgınından sonra vatandaşlar tavuk yemekten, tavuk ürünlerini tüketmekten çekinir olmuş, güvenebilecekleri ürünleri nerden ve nasıl temin edeceklerini de bilmez hale gelmişlerdir. Firmamız Acar Yarka Tavuk olarak sizlere köy ortamı güvenliğinde yetişen, sağlıklı yemlerle büyütülen, vaktine uygun olarak kesimi yapılan güvenilir tavuklar sunmaktadır.

 

Yarka satışı

 

Tavuklar belli bir erginliğe ulaşıncaya ve yumurtlayabilecek özelliğe sahip oluncaya dek gelişmelerine katkıda bulunacak yemlerle beslenirler. Bu süre yaklaşık olarak 15-20 hafta arasıdır. Bu süreden sonra tavuklar yumurtlama dönemine eriştikleri için kırkıncı haftaya dek yumurta başlangıç yemi ile beslenirler. Salma tavuk yetiştiriciliğinde tavuklar günün belli bir zamanında ki bu zaman dilimi için en uygun saatler öğleden sonra birkaç saattir, doğaya salınarak güneşlenmeleri, otlanmaları ve doğal besinleri tüketerek ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanır.

 

           Yarka tavuk grupları birkaç ay boyunca öğleden sonraki saatler dışında daha iyi verim elde edilebilmesi için kümeste tutulur. Kümeslerde tavukların üşümemesi için akıllı ısıtma sistemleri bulunur. Kümes sıcaklığı 20 derecenin üzerinde sabit tutulur. Kış aylarında, yağmurlu havalarda kümes camları kapatılarak tavukların üşümeleri engellenir.

 

           Konya yarka tavukları kümese ilk getirildiklerinde alışma sürecini tamamlamaları için üç gün boyunca aydınlıkta bekletildikten sonra 16 saat aydınlık 8 saat karanlık uygulamasına geçerler. Her 100 tavuk için 4 adet on ikişer kiloluk yemlik verilmektedir. Standartlar gereği metrekare başına yedi tavuktan fazla düşmemelidir. Firmamız bu kuralı dikkate alarak üretim yapmaktadır. Her 100 tavuğa dört adet suluk düşmektedir. Tavukların her türlü aşı, tedavi ve düzenli bakımları tesisimizde bulunan deneyimli doktorlarımız tarafından yapılmakta olup bütün tavuklara tedbir olarak her bir buçuk, iki ayda bir içme suları yoluyla veba aşısı verilir.

 

Tavukların sağlıkları için bulundukları kümeslerin tabanları dört santim kalınlığında talaşla kaplıdır. Kümeslerin bakım ve temizlikleri günlük olarak yapılmakta olup herhangi bir hastalık durumuna karşı kümesler düzenli olarak ilaçlanmaktadır.

 

Tavuk alırken haftasına göre uygun gramaja sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Satış sonrası ve öncesi her türlü sorunuzu www.acartavukculuk.com.tr üzerindeki bilgi formunu doldurarak sorabilir ve hizmet alabilirsiniz.