İnşaat Mühendisliği Dersleri

tarafından
460
İnşaat Mühendisliği Dersleri

Birçok mühendisin öğrencilik yıllarına ait anılarında sıklıkla akışkanlar matematiğinden neler çektiğini duyabilirsiniz. Bunun yanı sıra diğer mühendislik dallarının anası sayılabilen inşaat mühendisliği okuyanların da sıklıkla yakındığı dersler arasındadır. Bu derslerin zorluğunun yanı sıra kaynak bulma da çekilen sıkıntılar da cabasıdır.

İnşaat mühendisliği alanında bulunan yapı dinamiği, betonarme, akışkanlar matematiği, zemin matematiği, mühendislik etiği ve mukavemet gibi akla gelen dersler ile ilgili kaynak bulmak eskiye nazaran daha kolay hale gelmiştir. Bunun için www.ikuinsaat.com adresinden birçok makale ve kitaba ait pdf şeklinde kaynaklara kolaylıkla erişebilirsiniz. İnşaat mühendisliği ders notlarına erişimin kolay hale gelmesini sağlayan bu site de bağlı bulunduğu üniversite de dâhil olmak üzere birçok üniversite de geçerli notlara erişebilirsiniz.

Aynı site içerisinde inşaat mühendisliğinde kullanılan mühendislik programları ikü, cats, Orion dâhil olmak üzere birçok programa da kolaylıkla erişebilir ödev ve projelerinizde daha rahat başarıya ulaşabilirsiniz. Günümüzde internet üzerinden kullanılan bu ve bunun gibi kaynaklar sayesinde geçmiş yıllarda yaşanılan zorluklarla pek karşılaşılmamaktadır.