Kablosuz Şarj İncelemesi

tarafından
2043
Kablosuz Şarj İncelemesi

İnsanlar, teknolojinin gelişimiyle  kabloların o kısıtlayıcı yapısından kurtuluyor ve artık  yavaş yavaş her şeyin kablosuz olduğu bir döneme giriyoruz.

Tabii bu noktada akıllı telefonlarımızın şarjı aklımıza geliyor. Cep telefonlarını kablosuz şarj edebilmemize imkân tanıyan teknolojilerin hatırı sayılır bir önemi var. Bu yazımızda iOS ve Android tabanlı birçok akıllı telefonu kablosuz olarak şarj edebilmemize imkan tanıyan Preo MyPower şarj  bandını inceleyeceğiz.

Preo MyPower şarj standı özellikleri
İki ürün, ayrı satılmasına rağmen kablosuz şarj özelliğinden faydalanabilmek için birlikte kullanılması gerekiyor.

Preo MyPower şarj standından incelemeye başlayacak olursak, bardak altlığı gibi bir boyutda olan cihaz microUSB bağlantı noktasından güç alıyor. Şarj istasyonunu, isterseniz  bilgisayarınıza isterseniz de bir şarj adaptörüne bağlayabilirsiniz.

Ürünün LED ışıkları yanarak size geri bildirim veriyor.

Şarj bandını incelediğimizde ise iOS ve Android için farklı iki model görüyoruz. Lightning girişli  iOS uyumlu şarj bandı iPhone 5, 5C, SE, 5S, 6, 6 Plus, 6s ve 6s Plus modellerini de destekliyor. Diğer şarj bandı da microUSB kullanan birvçok Android telefonda kullanılabiliyor.

Kablosuz şarj özelliğinden yararlanabilmek için şarj bandını telefonunuza takıp daha sonra  telefonunuzu şarj istasyonunun üstüne koymanız yeterli.