Nokia Z2 Plus’ın Geekbench testi sızdırıldı

tarafından
1441
Nokia Z2 Plus’ın Geekbench testi sızdırıldı

Nokia markalı akıllı telefon modellerinin önümüzdeki yıl tanıtılacağı haberleri eski Nokia fanlarını oldukça sevindirdi ve merakla Androidli Nokia telefonların tanıtılmasını bekliyorlar. HMD tarafından üretilecek ilk Nokia markalı Android telefonlar MWC 2017’de duyurulacak ancak, bir süredir sızıntı bilgi ve görseller gelmeye devam ediyor.

Dün Nokia’nın amiral gemisi akıllı telefonuna ait olduğu iddia edilen bilgi ve görsel sızdırılmıştı. İddiaya göre bu model, Snapdragon 835 işlemci ve QHD ekran ie gelecekti. Yeni sızdırılan Geekbench testi ise Nokia Z2 Plus olduğu idia edilen başka bir modele ait.

Nokia Z2 Plus’ın Geekbench testine göre telefon, Snapdragon 820 işlemci ve 4GB RAM ile güçlendirilmiş. Nokia Z2 Plus bu testte tek çekirdeklide 2156, çok çekirdeklide 5217 puan almış

Test sonucuna göre Z2 Plus; Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle gelecek. Aynı zamanda 1.77GHz hızında çalışan Snapdragon 820 işlemciye sahip olacak. RAM ise 4 GBolması bekleniyor. Şimdlik görünen tüm özellikler bunlardan ibaret olsada, Çin merkezli Gizmochina‘dan gelen yeni bilgileri de dahil ettiğimizde cihazla ilgili kaba taslak oluşmuyor değil.

5.2 inç ila 5.5 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlükte ekranının olmasını beklediğimiz cihazın RAM’i ise 6 GB olabilir. Kamera çözünürlükleriyle ilgili bir bilgi yok, fakat Zeiss sertifikalı olacakları belirtiliyor.Nokia Z2 Plus’ın önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.