Sık Yapılan Tehlikeli SEO Hataları

tarafından
686
Sık Yapılan Tehlikeli SEO Hataları

Arama motoru optimizasyonuyla ilgili araştırma yaptığınızda internette birçok kaynak yer almaktadır. Birçok kaynak size birkaç basit ipucunu kabaca anlatırlar. Kısa bir süre göz gezdirseniz dahi anahtar kelime, building, özgün makale kelimelerinin anlamlarını öğrenirsiniz. Sadece bilgi edinmeniz sitenizi üst sıralara almanızı sağlamayacaktır. Bunun için yapmanız gereken en önemli unsur SEO desteği almanızdır. Eğer almazsanız, sitenizi üst sıralara çıkaramazsınız ve hatta sitenizin arama motorundan silinmesine bile neden olabilecektir. Biri arama motoruna sizin isminizi girmediği sürece sitenize kimsenin ulaşamaması demektir. En sık yapılan SEO hatası da budur.

Matt Cutts yani Google spam takımının başkanının söylediği, sık yapılan tehlikeli seo hataları arasında en önemlisi sitenin taranamaz olmasıdır. İnternet sayfası Google’ın örümceği tarafından taranmamaktaysa, siteniz indekslenmez ve sıralama hiçbir şekilde yer alamamaktasınız.  Bu şekilde yapacağınız arama motoru optimizasyonu uygulamalarınız boşuna olacaktır. Sitenizin sağlıklı bir biçimde taranabilir olduğundan emin olunmalıdır.   Önce arama motorlarında yer edinmeniz gerekmektedir. Daha sonra da sıralamada üst noktaya gelmeye çalışmanız olmalıdır. Her şeyi bir sıra içerisinde yapmanız gerekmektedir.

Gereğinden Fazla Arama Motoru Optimizasyonu

Yeni başlayanlar için SEO heyecanlı ve kolay bir iş olarak görünmektedir. İnternet üzerinde farklı dillerde binlerce kaynak bulmanız mümkündür. Bu gibi sitelerde birbirleriyle alakalı olmayan yüzlerce arama motoru optimizasyonu şekli anlatılmaktadır.

Çalışkan ve heyecanlı bir site sahibi iseniz bu yöntemlerin çoğunu uygulayabilirsiniz. Fakat her web sitenin farklı bir takım ihtiyaçları vardır. Sadece arama motoru optimizasyonu için uygulanmış bir site ziyaretçileri fazlasıyla yoracaktır. Google’da bunu fark edecektir. Sadece kendisine yönelik çalıştığınızı ve okuyucular için yapılmadığını anlamaktadır. Kullanıcı düşmanı olmayan, arama motoru için sadece çalışmayın. İnternet siteniz üzerinde çalışmalar için SEO uzmanlarından destek almanız gerekmektedir.

Anahtar kelime Hataları

Sitenizin arama motoru optimizasyonlarına uyması için yapmanız gereken anahtar kelimelerle sayfanızı donatmaktan geçmemektedir. Anahtar kelimelerin çokluğu arama motorunda sizi üst sıralara çıkarmamaktadır. Sizi daha çok aşağıya indirmektedir. Anahtar kelime seçiminize önem vermeniz gerekmektedir. Seçeceğiniz anahtar kelimeler sayfanızın içeriği ile uyumlu olmalıdır. Maksimum 6-7 anahtar kelime kullanmanız uzun içerikler için yeterli olacaktır.