Trampa – Takas Ticareti Uygulamasının İncelemesi

tarafından
2883
Trampa – Takas Ticareti Uygulamasının İncelemesi
  • Uygulama Adı: Trampa - Takas Ticareti
  • Geliştirici: Dijitaladam
  • Dil: TR
  • Boyut: 29.0M
  • Fiyat: Ücretsiz

Kullanmadığınız eşyaları takas edebileceğiniz Trampa uygulamasını inceledik.

Trampa, Dijitaladam tarafından iOS ve Android platformları için geliştirilen takas ticareti uygulamasıdır. Eski dönemlerde oldukça popüler olan bu ticaret geleneğini günümüze taşımayı becermişler. Trampa ile tasarruf etmeye hazır olun!

 

slider1

Kullanmadığınız eşyalarınızı çöpe mi atıyorsunuz ?

Geçtiğimiz ay Nisan ayında yayına giren Trampa uygulaması ile artık ihtiyacınız olmayan eşyalarınızı diğer kullanıcılara ile takas ederek, para kullanmadan istediğiniz şeylere sahip olabileceksiniz. Uygulama size, 15-20sn içerisinde bir ilan oluşturmasına ve sonrasında kullanıcılardan teklif almanıza veya teklif göndermenize olanak sağlıyor. Eğer teklifleri onaylarsanız veya karşı taraf teklifinizi onaylarsa aranızda mesajlaşabileceğiniz bir panel açılıyor ve detayları görüşüyorsunuz.

Şuanda Google Play ve App Store üzerinde yayında olan Trampa uygulaması benzerlerinden oldukça farklı bir konsept ve felsefe ile yola çıkarak mobil ticaret uygulamaları arasından sıyrılıyor. “ Birinin çöpü, diğerinin hazinesidir “ sözü ile yola çıkan uygulama günümüz ticaretine eskilerden gelen etkili bir çözüm bulmuşa benziyor.

Trampa uygulaması, Play Store’da 221 oylama ve 4.5 puan ile 4.1 android sürümü üzerinden ki cihazlarda çalışıyor.

Oldukça basit bir kullanıma sahip olan uygulama, yine oldukça basit bir kullanım amacına hizmet ediyor. Uygulamaya Google+ veya Facebook gibi sosyal platformlar üzerinden kolayca kayıt olabiliyorsunuz ve bir kaç adımda Trampa’ya takas yapmak istediğiniz ilanı ekliyorsunuz. Kısa bir onay sürecinden sonra ilanınızın yayına alındığı konusunda bir bildirim alıyorsunuz. Yayındaki ilanınıza diğer kullanıcılar takas teklifleri yapabiliyor veya siz ilanlarınız arasında seçebileceğiniz bir eşyanızı beğendiğiniz ilanlara takas teklifi yapmak için kullanabiliyorsunuz.

trampa-img-6

Takas teklifiniz, karşı taraftaki kullanıcı tarafından kabul edilirse aranızda özgürce iletişim kurabileceğiniz bir mesajlaşma paneli açılıyor. Bu kısım oldukça iyi düşünülmüş böylece, takas tekliflerini kabul etmediğiniz sürece uygulamada kimse sizi rahatsız edemiyor.

Temelde ki fikir, şuanda mobilde kolay satış ticareti için oldukça popüler olan letgo isimli alışveriş uygulamadan çıktığını düşünüyor olsak da, temelinde özgün takas fikri ve kullanıcıları bir araya getirme methodu ile benzerlerinden çok farklı olduğu kesin.

Eğer sizinde garajınızda veya evinizde kullanmadığınız eşyalarınız varsa ve çöpe atmak istemiyor, para harcamadan değerlendirmek istiyorsanız Trampa ile bunu kolayca yapabilirsiniz. Uygulamayı incelediğimizde ufak bir sandal ve araba Trampa etmek isteyen kullanıcıların dahi olduğunu gözlemledik.

Belki de ekonomimizin bütününü oluşturan para olgusunu bir nebze hayatımızda ki yerini azaltacak bir girişim olur diye ümit ediyoruz.

Merak edenler için söyleyelim Trampa’da şuanda 15 Haziran 2016’ya kadar geçerli olan güzel bir kampanya bulunuyor. Bir seyehat acentasının sponsorlu çıktığı ilan ile, tek yön gidiş biletine karşılık herhangi bir şeyi takas teklifi olarak sunabiliyorsunuz. Eğer kabul edilirse, en yakın seyehat acentasına giderek, onaylanan teklifiniz ile biletinizi takas edebilir, para kullanmadan takas ile yolculuk yapabilirsiniz 🙂

Umarız bu takas olayı, Trampa uygulaması sayesinde daha da fazla artar.