Apple TV İzlerken Yaşanan Sorunlar ve Sıkıntılar

tarafından
3744
Apple TV İzlerken Yaşanan Sorunlar ve Sıkıntılar

Apple firmasının kullanıcıları için sunduğu sayısız uygulamadan biri de Apple TV’dir. Dünyanın her tarafından milyonlarca kullanıcısının hayatını kolaylaştırmak için binlerce hizmeti çeşitli dillerde hazırlayan, binlercesini de tasarlamaya devam eden akıllı telefon ve tablet üreticisi Apple, en yaygın uygulamalarından biri olan Apple TV izlerken yaşanan sorunlar ve sıkıntılar ile ilgili müşteri temsilcileri ve hizmet noktalarıyla çözüm üretmeye çalışıyor.

Diğer markaların daha yeni uygulamaya başladıkları cihazdan televizyona görüntü aktarma işlemi Apple TV ile uzun zamandan beri yapılabiliyor. Apple TV Air Play özelliği ile fotoğraflarınızı televizyon ekranına aktarabiliyor ve daha büyük ekrandan görmenizi sağlıyor. Ayrıca müziklerinizi de ekrana aktararak dinlemenize imkan sağlıyor. İşin en zevkli kısmı ise videolarınızı ve filmlerinizi TV ekranına yansıtabilmeniz.

Ekrandaki sırasıyla Filmler, Müzikler, Bilgisayarlar, Ayarlar, MLB.TV, Fragmanlar, YouTube, Vimeo, Podcast’ler, Radyo, Fotoğraf Yayını, Flickr ve WSJ Live Apple TV’nin TV’ye yansıtılabilen uygulamalar menüsünü teşkil ediyor.

Bu kadar kapsamlı bir çalışmanın elbette aksayan yönleri de oluyor. Dilerseniz gelin şimdi Apple TV izlerken yaşanan sorunlar ve sıkıntılara değinelim. Kullanıcıların ilk belirttiği sorun donma yaşanması, Apple TV uygulamasından televizyon ekranına aktardığınız fotoğraf, müzik, video ya da filmler izlenirken donma problemi yaşanıyor. Apple uzmanlarının üzerinden çalıştığı bir sıkıntı bu. Özellikle canlı yayın aktarımlarında ve filmlerde yaşanan bu takılma ve donma sorunu kullanıcıların birçoğunun muzdarip olduğu bir husus. Ayrıca bazı cihazlarda WiFi ağına bağlanma ile ilgili problemlerin de olduğu söyleniyor. Cihaz kablosuz ağı bulamıyor, ağa bağlanamıyor veya ağ birden bire kesiliyor. Apple kendisine iletilen bu problem üzerine de çalışıyor.

Apple TV izlerken yaşanan donma problemi aktarımdan kaynaklı bir problem gibigörünüyor. Bu da sıkıntının cihazda olduğu izlenimi veriyor. Apple TV uygulaması geliştirilirse bu sorunun ortadan kalkması muhtemel; çünkü Apple fanatikleri çoktan bu sorunu merkeze iletmiş durumdalar. Diğer sorun olan WiFi bağlanamama problemi ise Apple cihazlarının bazı serilerinde görüldü. Bazı serilerini kullananlar ise hiç şikayet bildirmedi. Apple mühendisleri markanın hangi serisinde sorun yaşandığını çoktan not ettiler bile. Yeni serilerde bu problem de ortadan kalkacaktır.