Akıllı Telefon Olmadan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

tarafından
2653
Akıllı Telefon Olmadan Instagram’a Fotoğraf Nasıl Yüklenir?

Akıllı telefonunuz olmasa bile Instagram’a fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Görsel yönü en ön planda olan sosyal medya uygulamalarının başında Instagram geliyor. Facebook tarafından satın alınmasının ardından büyük bir çıkış yakalayan uygulama her ne kadar 400 milyon gibi dev bir kullanıcı sayısına ulaşmış olsa da hala bazı noktalarda eksik kaldığını söylemek gerekiyor.

Instagram’ın en çok şikâyet alan eksiği ise sadece akıllı telefonlar üzerinden paylaşım yapılabiliyor olması. Yani diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi resmi olarak bilgisayar üzerinden uygulamada resim paylaşımı yapamıyorsunuz. Bununla beraber resmi olarak olmasa da üçüncü parti uygulamalar sayesinde bilgisayar aracılığıyla da paylaşım yapmak mümkün. Peki, bilgisayar üzerinden nasıl paylaşım yapacağız detaylı bir şekilde anlatalım;

  1. Öncelikle bunun için geliştirilmiş olan “Gramblr” adlı programı indirmeniz gerekiyor. http://gramblr.com/uploader/#home bağlantısından uygulamayı indirdikten sonra Akıllı telefon olmadan Instagram’a fotoğraf ekleme için ikinci aşamaya geçebilirsiniz.
  2. İndirdiğiniz uygulamayı kurmanız gerekiyor. Karşınıza gelen yükleme ekranında her sayfaya “Next” diyerek yükleme işlemini bitiriyorsunuz. Daha sonra masaüstünde oluşan kısa yoldan uygulamaya giriş yapıyorsunuz. Bu noktada Instagram hesabınızın bilgileri istenebilir.
  3. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza bir “ekle” ekranı gelecek. Bu ekranın üzerine eklemek istediğiniz fotoğrafı sürüklüyorsunuz. Ardından size bazı filtreler sunuluyor. Bu filtreleri kullanarak ve resim üzerinden kesme işlemi yaparak resim düzenleme işlemini yapabiliyorsunuz ve “Apply” butonuna basıyorsunuz. Bir sonraki işlemde etiket bölümüne paylaşım için kullanılacak etiketleri yazıp “Send” butonuna basmanız halinde fotoğraf Instagram hesabınızda paylaşılıyor.