League Of Legends Kulüp Kurma Hakkında Herşey

tarafından
4654
League Of Legends Kulüp Kurma Hakkında Herşey

Ülkemizin en popüler online oyunlarından birisi olan League Of Legends‘e geçtiğimiz aylarda gelen kulüp (klan) sistemi hakkında detaylı bir yazı hazırladık.

League Of Legends Kulüp Nedir?

Oyun içerisinde kuracağınız kulüp sayesinde kulübünüze üye oyuncular ile sohbet edebilir, hep birlikte oyuna girebilirsiniz ayrıca kulüp başkanı tarafından belirlenen etiketi oyun içerisinde kullanıcı adınızın hemen yanında görünmesini sağlayabilirsiniz.


League Of Legends Kulüp Nasıl Oluşturulur?

League of legends oyununda kulüp kurmak istiyorsanız ilk olarak oyuna giriş yapın daha sonra sağ köşede bulunan bölmenin en altındaki grup simgesine tıklayın. 

lolclubs

Daha sonra Creat a Club (Kulüp Oluştur) butonuna tıklayın ve kulüp adınızı girin.

lolclubs1

Kulübünüzü kurdunuz, tebrikler.


League Of Legends Kulüp Etiketi Nasıl Oluşturulur?

Kulüp kurma işlemini yaptığınız kısımdan kulüp etiketini belirleyebilirsiniz ancak bunun için kulübünüzde 5 üyenin kayıtlı olması gerekmekte.

En az 2, en fazla 5 karakter etiket girebilirsiniz.

klup-etiketi-lol


League Of Legends Kulüpten Nasıl Çıkılır?

Katıldığınız kulüpten çıkmak için kulüp kurma işlemini yaptığınız kısma girin (grup simgesine tıklayın), ayrılmak istediğiniz kulüp’e tıklayarak sohbet penceresinin sol altta aktif olmasını sağlayın daha sonra sohbet penceresinde kendi isminizi bularak sağ tıklayın ve Kulüpten Ayrıl seçeneğine tıklayın.


Kendi Kurduğum Kulüpten Nasıl Çıkarım?

Kendi kurduğunuz kulüpten çıkmak için kulübü başka birisine devretmeniz gerekmekte, kulübü başka birisine devrettikten sonra yukarıdaki işlem sayesinde kendi kurduğunuz kulüpten çıkabilirsiniz.