Pokemon Go Oynarken Pil Süresini Uzatmak!

tarafından
2011
Pokemon Go Oynarken Pil Süresini Uzatmak!

Eline akıllı telefon alan yediden yetmişe herkesin oynamaya başladığı Pokemon Go oyununda kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan birisi şüphesiz bataryanın hızlı tükenmesi. Bu yazımda Pokemon Go oyununu oynarken pil süresini nasıl arttırabileceğinizden bahsettim.

Pokemon Go Oynarken Pil Süresini Nasıl Uzatılır?

Hem GPS hem de WIFI kullanmanın zaruri olduğu Pokemon Go’yu oynarken cihazınızın bataryasının daha uzun süre dayanması için yapmanız gerekenler şunlar;


Arttırılmış gerçeklik özelliğini kapatın

pokemon-go-batarya

Pokemon yakalarken kameranızı kullanan bu özelliği kapatarak geçrek dünya ile sanal dünyayı birleştirme özelliği kapatmak bataryanız için alınabilecek en önemli önlem olacaktır. Arttırılmış gerçeklik özelliğini kapatmak için ekranın sağ üst köşesinde yer alan AR özelliğini kapatabilirsiniz.


Ekran Parlaklığını Düşürün

Bir diğer çözüm ise cihazınızın ekran parlaklığını düşürmek olacaktır. Yaz ayında bu dediğim ne kadar mümkün bilmiyorum ama gölge bir yerde pokemon avlıyorsanız ekran parlaklığını düşürmek bir nebzede olsun size daha uzun süre pokemon go oynamak için işinizi görebilir.


Kesin Çözüm: Powerblank

Ekran parlaklığıdır, arttırılmış gerçeklik özelliğidir bunlar geçici çözüm sizi bir yere kadar idare edebilir ancak powerblank yani taşınabilir şarj aleti kesinlik en mantıklı çözüm gibi duruyor.