iPhone’da Ziyaret Ettiğiniz Yerleri Nasıl Görüntülersiniz?

tarafından
2201
iPhone’da Ziyaret Ettiğiniz Yerleri Nasıl Görüntülersiniz?

Apple’ın en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan iPhone akıllı cep telefonlarında kullanıcılar için pek çok özellik bulunuyor. Bunlardan biri de ziyaret edilen yerlerin görüntülenmesinden oluşuyor. Yani bir iPhone kullanıcısı gün içerisinde ziyaret ettiği yerleri daha sonradan görebiliyor. Kullanıcıları için güzel bir özellik olan bu ayrıntıda ise yapılması gereken aşağıda belirteceğimiz işlemleri takip etmekten geçiyor. Daha sonra da zaten iPhone’da ziyaret ettiğimiz yerleri nasıl görüntülersiniz,  şeklindeki soruların da cevabı bulunmuş olnuyor.

iPhone akıllı cep telefonlarında konum servisleri açık ise iPhone üzerinden izlenilen tüm konumlar harita üzerinden görülebiliyor. Eğer açık değil ise de konum servislerini aktif hale getirmemiz gerekiyor. Haritanın üzerinde ya da yan tarafında ayrıca iPhone’un tespit ettiği yerler listelenebiliyor. Eğer iPhone tarafından kullanıcı gittiği yerlerin gösterilmesini istemiyorsa bunun da kolay bir yolu bulunuyor.

Şimdi gelelim iPhone üzerinden konum servislerini aktif ederek bütün gün gezilen yerlerin gösterilmesini sağlamaya. Cihaz üzerinden ayarlar ikonuna dokunarak gizlilik bölümü açılıyor. Daha sonra bu bölümden de konum servisleri bölümüne geliniyor. Cihazın ekranı üzerinden biraz aşağıya inildiği zaman da sistem servisleri görülebiliyor. Daha sonra açılan ekran üzerinden de biraz aşağıya indirilip sık kullanılan konumlara geliniyor. Bu bölümde yer alan konumlara dokunulduğu zaman da o bölgedeki detaylar harita üzerinden rahatlıkla görülebiliyor. İstenildiği takdir de listelenebiliyor. Eğer bu özelliği kullanma istemiyorsanız da yine sık kullanılan konumlar bölümünün sağındaki kapatma ikonuna dokunulabiliyor.