Pokemon Go’da Pokemon Geliştirme ve Evrimleştirme Nasıl Yapılır?

tarafından
3835
Pokemon Go’da Pokemon Geliştirme ve Evrimleştirme Nasıl Yapılır?

Pokemon Go’da pokemonlarınızı nasıl geliştirebileceğinizi ve nasıl evrimleştirebileceğinizi anlattım.

İlk olarak 1996’da rol yapma oyunu olarak çıkış yapan Pokemon daha sonra Anime olarak hayatımıza girdi 2014 itibariyle 17. sezonda 800’den fazla bölümü ile devam eden Pokemon geçtiğimiz aylarda karşımıza sanal gerçekleştirilmiş oyun olarak karşımıza çıktı.

Son ayların en popüler mobil oyunu Pokemon GO’da yakaladığınız pokemonları geliştirebilir aynı zamanda evrimleştirebilirsiniz. Bu yazıda yakaladığınız pokemonları nasıl evrimleştirebileceğinizi ve nasıl geliştirebileceğinizden bahsediyor olacağım.


Pokemon Nasıl Geliştirilir?

Pokemon geliştirmek evrimleştirmeye göre çok kolay ve basit. Yakaladığınız pokemonları geliştirmek için size en yakın gym’e giderek gym savaşlarına katılmanız gerekmekte.


Pokemon Nasıl Evrimleştirilir?

Sahip olduğunuz pokemonları evrimleştirmek için şeker yani candy toplamanız gerekmekte. Topladığınız bu şekerleri hem evrimleştirmek için hemde geliştirmek için kullanabilirsiniz. Ancak topladığınız şekerleri evrimleştirmek için kullanmanız daha doğru olacaktır.

Pokemonlarınızı evrimleştirmek için pokeball’a dokunun ve sol taraftan evrimleştirmek istediğiniz pokemonu seçin karşınıza çıkan ekranda Power Up butonuyla pokemonunuzu geliştirebilir Evolve butonuylada evrimleştirebilirsiniz.

– Peki candy yani şeker nasıl toplanır?

Pokemon yakaladıkça üzerinizde şeker birikir. Evrimleştirmek istediğiniz pokemonu 15 kere yakaladığınızda evrimleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Pokemon Go APK İndir