Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

tarafından
2242
Uçakta İnternet Nasıl Kullanılır?

Kablosuz internetin insan hayatına girmesiyle, her yerde istenmesi arasında bu kadar kısa süre olması şaşırtıcı. Teknolojiye toplum olarak müthiş bir süratle uyum sağlıyoruz. Öyle ki kimilerinin korkarak bindiği uçaklarda bile internet kullanmayı ister hale geldik. İş için seyahat edenler ve sosyal medyadan uçuş esnasında bile kopamayanlar uçakta internet nasıl kullanılır konusunda hemen arayış içine girerek hosteslere WiFi şifresini sorarlar.

Türk Hava Yolları, kıtalar arası uçuşlarında interneti ücretsiz sunmaya başladı bile. Giderek de kapsamı genişletilecek ve kısa bir zaman sonra Adana – İstanbul arasındaki 1,5 saatlik uçuşta bile internet kullanabileceksiniz. Uçuş tavan fiyatlarının sabitlendiği kriterlerde, yolcuların artık ikram ve internet konusunda seçici davranacaklarını bilen diğer firmalar da rekabet açısından bu hizmet için alt yapı oluşturmaya başladılar.

Bindiğiniz bir uçakta WiFi logosunu fark ederseniz bilin ki o uçakta belli bir seviyeden sonra internete bağlanabileceksiniz. WiFi şifresini kabin görevlilerinden öğrendikten sonra istediğiniz web sitesine giriş yapabilirsiniz. Söylenen WiFi şifresinden sonra sağ üst bölümde bulunan internet sekmesinden yapacağınız güvenlik kontrolleri ile çevrim içi olabiliyorsunuz. İnternet bağlantısı T-Mobil altyapısı ile hizmet verdiği için gayet kaliteli ve hızlı olacaktır.

Acaba uçakta internet nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak edenler bağlanma hızını merak etmiyorlar mı? Hemen söyleyelim; internetten bir şey indirmeye çalışırsanız minumum hızınız 1.40 mbps, maksimum hızınız ise 1.90 mbps olacaktır. Mailinize veya başka bir hesabınıza bir dosya yüklemek isterseniz en az 0.02 mbps,en çok 0.22 mbps hızınız olacaktır. Yüklemek indirmekten daha çok vakit alıyor. Bu hızlar yeryüzündeki hızınıza yaklaşmayabilir ancak havada ancak bu kadar.

Uçaktaki internet deneyiminizi ziyaretçilerimiz ile paylaşmak için yorum yapabilirsiniz.