Tablet Nedir? Tabletler hakkında kısa bilgi

tarafından
6567
Tablet Nedir? Tabletler hakkında kısa bilgi

Teknoloji geliştikçe ona bağlı olan her araç ve gereçte onunla birlikte boyut ve performans değişikliğine uğramakta. Bu değişimlere uğrayanlardan biride bilgisayar’ın evrimi oldu, farklı derecelerde ekran boyutlarında ve oldukça ince bir görünüm ile piyasaya sürülen tablet bilgisayarlar birçok teknoloji sever tarafından ilgi ile karşılandı ve neredeyse herkesin buluşmasına olanak sağladı.

Tamamen dokunmatik bir devreye sahip olan bu küçük bilgisayarlar 7, 8, 9, 10, 12 ve hatta birkaç dev firma tarafından test amaçlı 20 inç’lik dev tabletleri de günümüzde görür hale geldik. Hafif ve ince tasarımıyla pek yer kaplamayan tabletler, sırt çantaları veya kendileri için özel olarak üretilen kılıflara rahatlıkla sığabilmekte. İşlemci olarak kullanılan Atom işlemci sayesinde yapılan işlemler oldukça hızlı ve dinamik bir yapıda geçmekte. Göstermiş olduğu hız günümüz akıllı telefonlar üzerinde geliştirilen teknoloji ile güçlendirilerek daha iyi bir performans sunmaktadır.

Tabletlerde kullanılan işletim sistemi kullanıcısına göre Android, Microsoft ve OS olarak değişmektedir. İşletim sisteminin yanı aynı akıllı telefonlarda olduğu gibi birçok farklı özellik ve uygulamalar bulunmaktadır. Aksesuar bakımından da oldukça gelişmiş olan tabletlere mini klavyeler takarak bir dizüstü bilgisayar veya akıllı telefon halini alabilir mobil oyunlar, mobil uygulamalar ve daha birçok akıllı telefon ile birlikte aynı zaman’da bilgisayarda bulunan birçok özelliği rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem ön hem arka olmak üzere 2 adet kamera haznesine sahip tabletler, günümüzde MEB tarafından FATİH Projesi altında öğrencilere ücretsiz bir şekilde dağıtılmaktadır. Sizde bir tablet sahibi olarak teknolojiye fransız kalmayın.