Mario’nun APK virüsüne dikkat

tarafından
1288
Mario’nun APK virüsüne dikkat

Android için Super Mario Run APK. virüsü hızla yayılıyor. Peki, APK. dosyasından bulaşan Super Mario Run virüsü ne gibi sonuçlara yol açıyor?

Geçtiğimiz gün iOS için yayınlanan Super Mario Run oyunu  iPhone ve iPad başına kitlemeyi başarmıştı. 14 saat içerisinde dünya çapında 3.5 milyondan fazla indirme rakamına ulaşan, Pokemon GO’nun tam 3 katı fazla etki yaratan Super Mario Run, henüz Android kullanıcıları ile buluşmadı. Android için Super Mario Run bekleyen veya çıktığını sanan oyuncular, internette Super Mario Run APK. dosyası aramaya başladı.

Ancak internette yer alan Super Mario Run APK. dosyaları, oyun resmi olarak Android için yayınlanmadığından dolayı hepsi sahte ve virüs içeren dosyalardan ibaret. Android kullanıcıları Super Mario Run sandıkları Super Mario Run APK. dosyalarını indirdiklerinde telefonlarına virüs bulaşıyor.

Super Mario Run APK. dosyalarından bulaşan malware yani kötü amaçlı yazılımlar; telefon rehberinize ulaşabiliyor, yurtdışına mesaj gönderebiliyor, telefonun kamerasına ulaşıp şantaj içerikli bildirimler gönderebiliyor ve telefonu kullanılmaz hale getiriyor.

Android için Super Mario Run‘ın resmi olarak yayınlanmadığını 2017 yılının ortalarına doğru yayınlanacağını belirtelim. Okurlarımıza bu tür APK. dosyalarından uzak durmasını öneriyoruz.