Bosna Hersek Üniversitesi

tarafından
515
Bosna Hersek Üniversitesi

Bilgi ve beceriye sahip, kendine ve mesleki bilgilerine güvenen gençler yetiştiren üniversiteler, bilinçli okul tercihi yapan öğrencilerin önceliği oluyor. Bu okullar arasında Bosna Hersek üniversiteleri pdr de bulunuyor. Üniversiteler başarılı akademik kadrosu ile dikkat çekerken öğrencilerin özellikle mesleki bilgileri meslek sahiplerinden öğrenmelerini sağlayabiliyor. Eğitime büyük önem veren ülkenin üniversiteleri verdikleri eğitim kadar sundukları sosyal olanaklar ile de hem gençlerin hem de ailelerin beklentilerini en üst düzeyde karşılayabiliyor.

Peki, Bosna Hersek Üniversitesi ekşi ya da ülkede yer alan diğer üniversiteler son yıllarda neden revaçta? Aslında bu sorunun pek çok yanıtı bulunuyor. Öncelikle Bosnada eğitim danışmanlığı için sınava girmek gerekmiyor. Sadece lise diplomasına sahip olanlar okulların seçtikleri fakültesine ya da bölümüne kayıtlarını yaptırabiliyorlar. Sınavsız giriş imkanı sunan üniversiteler köklü bir eğitim kurumu olmanın tüm gerekliliğine sahip. Laboratuvar, kütüphane, bilgisayar odası, internet ve daha pek çok olanağa sahip olan öğrenciler bilginin yanı sıra beceri de kazanarak mezun oluyor.

Neden Bosna Hersek Üniversiteleri Tercih Ediliyor?

Geniş ve konforlu bir kampüse sahip olan Bosna Hersek üniversiteleri öğrencilerin beslenme, barınma gibi ihtiyaçlarını da karşılamalarına yardımcı oluyor. Okullarının içerisinde yeme içme gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan öğrencilerin farklı semtlere gitmelerine gerek kalmıyor. Aynı zamanda ülkede öğrenciler için sunulan imkanlardan faydalanmak için büyük bir bütçe ayrılması da gereksiz. Avrupa ülkeleri ve pek çok farklı ülke ile kıyaslandığında ekonomik açıdan Bosnada eğitim son derece makul rakamlara sahip. Uygun koşullar istisnasız tüm öğrencilere sunuluyor.

Ülkedeki üniversitelerin büyük talep görmesinin nedenleri arasında alınan diplomanın Türkiye’de tanınıyor olması da var. Örneğin Bosna Hersek Üniversitesi diş hekimliği bölümünden mezun olan bir genç Türkiye’ye döndüğünde diş hekimi olarak çalışma yaşantısına başlayabiliyor. Türkçe destekli olarak eğitim veren üniversiteler Europass mavi diploma alabiliyorlar. Sadece Türkiye’de değil farklı ülkelerde de meslek yaşantılarını sürdürebiliyorlar.

Eğitim için geniş bir bütçe ayıramayan ailelerin çocukları da bu okullarda eğitim alabiliyor. Çünkü Bosna Hersek üniversiteleri için giden gençler Kredi ve Yurtlar Kurumu’na başvuru yaparak geri ödemeli burs alabiliyor. Dolayısıyla burslu okuma imkanına da sahip olan gençlerin ülkenin ekonomik koşullarının da etkisiyle çok büyük bir bütçe ayrılmasına ihtiyacı kalmıyor. Pek çok yönü ile avantajlı bir seçenek olarak gençlerin karşısına çıkan Bosna Hersek Üniversitesi hem Boşnakça hem de İngilizce öğrenmek isteyen gençleri de cezp ediyor.

Türkçe destekli eğitim veriliyor olsa da İngilizce ve Boşnakça öğrenmek isteyen ya da öğrenmesi gereken öğrencilere 2 yıl boyunca ön eğitim veriliyor. Dil eğitimi alan gençler bu sürecin sonunda meslek eğitimlerine geçebiliyor. Her yönüyle Bosnada eğitim gençlerin favorisi olabilecek imkanlarla dolu! Eğer bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz yurt dışında eğitim danışmanlığı firmasından ayrıntılı bilgiler alabilir, tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.