Epoksi Boyanın Farkı

tarafından
624
Epoksi Boyanın Farkı

Epoksi boya işlemi ile senelerin vermiş olduğu tecrübe sayesinde sizlere nano teknoloji boya üretimi sunmaktadır. Epoksi sistemi, epoksi reçinesi ve bir kürleme ile meydana gelir. Epoksi sistemi kullanım esnasında, epoksi reçinesindeki tekil moleküler ve külleme ile bir araya gelerek, uzun zincirleme molekül bağları meydana getirir. Epoksi ve hardener karışımı kürlenince, sert bir polimer oluşur. Bazı epoksi boya işlerinde oda sıcaklığında bir kaç dakikada kür meydana gelirken, bazıları sertleşmesi adına daha fazla vakte ve ısıya ihtiyaç gereksinim duyar.

Birçok epoksi ürünleri organik solvent, filler ve pigmentler içerisinde barındırır. Sertleşen epoksilerin karakteristik yapılar epoksinin monomerine, hardaner kısmı solvent ve fillerin dahil edilmesine göre farklılık yapar.

Epoksi boya kaplama işlemi bir çok sektörde kullanımı  yapılmaktadır. Epoksi zemin kaplamasını pek çok sektör tercih etmekte olup bu işleri güvenilir işinin ehli olmuş bir firmayla çalışmak için arayışa girer. Tam bu noktada karşınıza çıkan işini doğru ve güvenilir olarak garanti kapsamında yapan http://epoksi.web.tr/ sizlere yardımcı olacaktır.