Flash Oyun Sitesi Friv

tarafından
680
Flash Oyun Sitesi Friv

Yıllar geçtikçe fenomen haline gelen friv oyunlarının ne anlama geldiği bilinmemektedir ve friv kelimesinin belirli bir karşılığı ve anlamı yoktur. ” Frivol ” yani ” vakit öldürmek ” anlamına gelen kelimeden türetildiği öngörülmektedir. Başlangıç da küçük yaştaki çocuklar için kurulan friv oyun siteleri zaman geçtikçe yetişkin bireyler için de vakit öldürmek için bire bir alternatif haline gelmiştir. Her yaştan insanların flash oyun sitelerine ilgi göstermesi sonucun da gün geçtikçe friv oyunları siteleri artış gözükmektedir.

Friv Oyunları Neden Bu Kadar Popüler?

Küçük ve basit oyunlarından oluşması ve friv oyunları sitesindeki reklam sayısının az olmasıdır.

Friv Oyunları Nelerdir?

Friv oyunları küçük ve basit oyunlardır. Bunlar; ateş ve su, araba yarışı, kız oyunları, araba oyunları, bebek oyunları, savaş oyunları, giydirme oyunları, komik oyunlar, yemek oyunları, zeka oyunları, adam asmaca, balon patlatma, kafa topu, futbol oyunları, gibi oyunlar bunlara örnek olarak sayılmaktadır.

Yüzlerce çeşit oyun tarzı barındıran friv ilgi görmesinin başka bir sebebi de oyun oynamak için bilgisayarınızın büyük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymamasıdır.

https://www.friv.gen.tr/