Hindistan Vizesini Nasıl Alabilirim?

tarafından
358
Hindistan Vizesini Nasıl Alabilirim?

Hindistan vize başvuru:

Hindistan’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşların, ülkeye seyahat etmeleri öncesinde Türkiye den vizelerini alması gerekmektedir. Siyah pasaportlulara izin 90 gün olarak verilmektedir. Hindistan vizesi İstanbul veya Ankara’da bulunan Hindistan konsolosluklarına yapmaları gerekmektedir.

Hindistan Vizesi İçin Bazı Evraklar:

Hindistan vize başvuru için evrakların eksiksiz sunulması sonucunda vizenin ret ihtimali az olmaktadır. Bu nedenle vizelerinizin eksiksiz hazırlanması gerekmektedir.

Güncel Fotoğrafınız:Güncel fotoğrafın bazı istekler üzerine olması gerekmektedir. Fotoğraf biyometrik olup 5+5 cm olup, fotoğrafın 6 aydan yeni olması gerekmektedir. Fotoğrafın arkası beyaz ve çekilen kişinin aksesuarlar ile yüzü kapatılmaması gerekmektedir.

Pasaport Süreniz:Hindistan konsolosluğu 10 yıldan yeni pasaportu olanları kabul etmektedir.

Banka Hesap Cüzdanınız:Banka hesap cüzdanınızda Hindistan seyahat masraflarınızı karşılayacak kadar para ve banka cüzdanınızın yeni olması gerekmektedir. Bankacı tarafından imzalanmış kaşelenmiş olarak sunulması gerekmektedir.

Hindistan Vize Talep Dilekçeniz:Hindistan’ a seyahat etme amacınızı belirten planlarınızı yazan detaylı, Hindistan konsolosluğuna hitaben olması gereken dilekçe olmalıdır. 3 aydan daha önce yazılan belgelerin sunulmaması tavsiye edilir. Vize başvurusunda bulunacak kişilerin üzerine elektrik, su, doğalgaz, bulundu yerin belirtilmesi gerekmektedir. Hindistan vizesi için gerekli evraklar bu şekilde sıralanmaktadır.

vizemerkezi.com