Windows Disk Kullanım Hatası Sorunu Ve Çözümü

tarafından
1600
Windows Disk Kullanım Hatası Sorunu Ve Çözümü

Eğer bilgisayarın yavaşlaması, gürültü yapması veya bilgisayarın takılması gibi problemlerden şikayetçi iseniz bilgisayarınızı teknik servise götürmeden önce bu yazımıza bakmanızda fayda var. Bilgisayarımızda birçok farklı yazılım, oyun veya program çalıştırıyoruz. Oyun gibi iş miktarı fazla ve ağır işlemleri yürütürken bilgisayarın arka planda ki bir işi yürütmesi oldukça zor olabiliyor.

 

Bilgisayarınızda yüksek çözünürlüklü grafik kalitesine sahip bir oyun açık iken masa üstüne geçiş yapmanız ve farklı bir işlem gerçekleştirme işleminiz esnasında bilgisayarınızın işlevlerinde zorlanması normal bir durum olarak karşılanabilir. Fakat her hangi bir ağır oyun ya da iş yükü, ağır bir yazılım bilgisayarınızda çalışmıyor iken, sadece İnternet’te sörf yapıyorken; bilgisayarınızın ağırlaşmaya başlaması, sekmeler arasında geçiş yaparken gereğinden fazla sizi bekletmesi ve sayfaları yükleyememesi, bazen kilitlenmesi gibi durumlar doğal bir durum olarak nitelendirilemez.Bu nokta da büyük bir sorun haline gelen Windows 0 disk kullanımı sorunu çözümü-1 hatasını gidermeye çalışacağız.

 

Bu problemin en yaygın olarak kullanılan adlarından bir tanesi yüzde sıfır disk kullanımı problemi. Yüzde sıfır disk kullanımı probleminin farklı nedenleri bulunmakta.

Bu iş için görev çubuğu üzerinde farenin sağ tuşuna tıklayın ve açılan menüden Görev Yöneticisi‘ni seçin: karşınıza çıkan tabloda Disk bölümü yüzde 0 ise bu problem var demektir.

Bilgisayarın özellikler kısmında, gelişmiş sistem ayarlarından ve performans ayarlarına girerek sanal bellek bölümüne ulaşıyoruz. Disk boyutunu yönet ile diskimizi boyutlandırarak sorunu çözmemiz mümkündür.