Antivirüs Yazılımları Nasıl Kullanılır

tarafından
1586
Antivirüs Yazılımları Nasıl Kullanılır

Anti Virüs Yazılımı Nedir?

Anti virüs yazılımları, virüslere karşı temizleme, kaldırma ve kurtarma için yazılmış olan koruma programlarına verilen isimdir. Bu programlar bilgisayarınızı tehdit eden kötü amaçlı diğer yazılımları bulmak ve silmek için çeşitli yöntemler izler. Bu yöntemler ise anti virüs yazılımının çalışma hızını ve prensibini belirler.

Bilgisayarınızı gerçekten korumak istiyorsanız reklam amaçlı yapılan sahte yazılımlara inanıp da asla bilgisayarınıza indirmeyin, yoksa bilgisayarınız geri getirilemez bir şekilde virüs alır ve ancak format atılarak düzelir. Bu da bilgisayarınız da bulunan resimlerin, videoların, müziklerin, oyunların, filmlerin yanı kısaca her şeyin silinmesine neden olur. Anti virüs programının iyi olması için;

-Sürekli güncellemeler gelmelidir. Çünkü dünyada her bir saniye başına yüzlerce virüs çıkıyor ve sistemi tehlikeye atma durumundan dolayı yazılım sürekli güncellenmesi gerekiyor.

-Güvenilir ve kaliteli bir program olmalıdır ve bu sayede bilgisayarınızın gerçekten korunduğuna emin olabilesiniz.

-Sağlam bir altyapıya sahip olmalı. Eğer altyapı düşükse yayımlanan virüsler programın altyapısını parçalayarak kolayca bilgisayarınızı ele geçirebilir.

-Gelişmiş özelliklere sahip bir program indirin. Bu sayede bilgisayarınızın her konusunda yardımı olsun.

Anti Virüs Yazılımları Nasıl Kullanılır?

Yukarıdaki şartlara uyan bir yazılım bulduğunuz zaman bilgisayarınıza indirmek için önce üyelik satın almalısınız. Bunun için bulduğunuz yazılımın kendi sitesine girmelisiniz yoksa dolandırılabilirsiniz. Siteden kendinize uygun fiyatta, istediğiniz süre zarfı boyunca kullanabileceğiniz bir paket seçmelisiniz. Daha sonra ise paketi satın alıp siparişinizi tamamlamalısınız. Eğer internete bu şekilde bir bilgi aktarımı gerçekleştirmek istemiyorsanız bilgisayarınızı götürdüğünüz yani bilgisayarlarınızın format vb. işleri ile ilgilenen mağazaya gidip oradan da bir anti virüs yazılımı almak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Mağazanız size internette ki paketleri sunacaktır ve siz yine kendinize uygun olanı seçtikten sonra yazılımınızın CD’sini olarak işleminizi o şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.