Kablosuz (Bluetooth) Kulaklık Alırken Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli 5 Detay

tarafından
9463
Kablosuz (Bluetooth) Kulaklık Alırken Dikkat Etmeniz Gereken En Önemli 5 Detay

Günümüzde artan kablosuz kulaklıklar ile çevremizde de kablosuz kulaklık kullanıcıları artmaya başladı. Peki bir kablosuz kulaklık alacaksanız dikkat etmeniz gereken detaylar nelerdir, gelin hep beraber bunlara bakalım
1- Bağlantı Sürümü

Kablosuz kulaklıklarda en can alıcı noktadır bağlantı sürümü, günümüzde 4.1 sürümü çıkmış olsa da normal olarak her kulaklık 4.1 sürümünü desteklemiyor ancak 4.0 ve 4.1 sürümleri fiyat performans açısından yeterli olacaktır.

2- Mesafe

Her ne kadar telefonunuzu yanınızda taşıyacak da olsanız menzil önemli bir detaydır, en azından evinizin bir odasında telefonunuzu bırakınca diğer odalardan cevaplayabilmelisiniz bu yüzden kendinize en uygun mesafeyi seçmelisiniz.

3- Kullanım Süresi

En kritik noktalardan bir diğeridir kullanım süresi, kablolu bir bağlantısı olmadığı için içinde ufak li-ion batarya bulunmaktadır ancak çoğu kulaklığın kullanım süresi 1-2 saattir yani 3. veya 4. Şarkınızı dinlerken şarjınız bitebilir.

4- Ses Kalitesi

Bir kulaklığın temelidir ses kalitesi, ses kalitesi için 100 hatta 200 TL fazladan verilebilir diye düşünüyorum, 100TL verek kötü kulaklık almak mı yoksa 300 TL vererek kaliteli kulaklık almak mı? Seçim sizin

5- Fiyat-Performans

Pahalı ürün her zaman iyi ürün değildir. Bu yüzden bir kulaklığa 1000 TL Vermenize gerek yoktur. En iyi seçim size yeterli olan bir ürünü tercih etmektedir.