Kolay Video Hazırlama Yazılımı Nedir

tarafından
3011
Kolay Video Hazırlama Yazılımı Nedir

Video Hazırlamak Artık Çok Kolay

Birçok insan televizyonda veya internette izlediği videoların montaj aşamasının çok zor olduğunu düşünmektedir. Ancak gelişen yazılım ve teknoloji ile aslında bu iş herkesin yapabileceği kadar kolay bir seviyeye geldi. Eğer siz de evde kolaylıkla videolar hazırlayabileceğiniz bir yazılım arıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak başarabilirsiniz.

 Evde En Kolay Video Hazırlayabileceğim Yazılım Hangisidir?

Bu iş için tasarlanış birçok yazılım olsa da en kolayı Windows’un bize sunduğu Movie Maker isimli yazılım olarak söylenebilir. Movie Maker uygulamasında bir videoyu istediğiniz gibi kesebilir, arkasına müzik ekleyebilir, beğenmediğiniz kısımları atabilir, videonun arkasındaki sesi kısabilir veya açabilirsiniz. Bunun yanı sıra iki veya daha çok videoyu bu yazılım ile birleştirebilir, yeni efektler uygulayabilir, ters çekilmiş videoları düz hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu yazılım sayesinde oluşturduğunuz videonuza kolaylıkla jenerik ekleyebilir veya videoyu yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.

 Movie Maker Nasıl Kullanılır?

Movie Maker yazılımının kullanımı oldukça basittir. Genellikler her bilgisayara Windows ile birlikte yüklü bir şekilde gelir. Eğer bilgisayarınızda yüklü değil ise internet üzerinden kolaylıkla yazılım indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Programı bilgisayarınıza kurduktan sonra çift tıklayarak açabilirsiniz. Ekran açıldığında solda siyah minik bir ekran sağ tarafta boş bir alan göreceksiniz. Sağ taraftaki alana bir video sürükleyerek açılmasını sağlayın. Video yüklemesi tamamlandıktan sonra düzenle kısmında bulunan kesme araçlarını kullanarak videoyu kesebilirsiniz. Ses kısmında bulunan bölmeden ses kısma ve açma işlemlerini yaparken; müzik kısmında yine sürükle bırak metodunu kullanarak müzik ekleyebilirsiniz.

Animasyon bölmesinden video veya fotoğraflar arasına ekleyeceğiniz animasyonlar ile videonuzun daha görsel bir şölene dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Eğer videonuzu tamamladıysanız sol üstte bulunan dosya ikonuna tıklayıp ardından filmi kaydet butonuna basınız. Yazılım üzerinden uygun çözünürlüğü seçtikten sonra kaydet butonuna bastığınızda filminiz otomatik olarak yazılım tarafından hazırlanacaktır. Movie Maker isimli yazılım sayesinde artık anılarınızı hiç unutmayacağınız filmlere dönüştürebilir ve hatıra olarak saklayabilirsiniz.